1

Temat: koza Jotul

Mam "głupie pytanie" odnośnie użytkowania kozy.
Posiadam piecyk Jotul F3, którego użytkuję od kilku dni.
Piecyk ma nawiew powietrza do rozpalania i do spalania. Zauważyłem, że nawiew powietrza do rozpalania można całkowicie zamknąć (powietrze nie dostaje się), natomiast w przypadku nawiewu powietrza do spalania zamknięcie nawiewu (przesunięcie na "minus")nie powoduje całkowitego odcięcia powietrza, bo pozostaje mała szczelinka, przez którą powietrze się dostaje.
Chciałbym się dowiedzieć, czy tak to jest właśnie specjalnie zrobione, żeby nie dało się zamykać całkowicie powietrza (aby nie zagasić spalania)?
Druga sprawa, czy powinienem na noc max zamykać dopływ powietrza do spalania po to aby piecyk trzymał ciepło jak najdłużej ?
Chciałbym się upewnić czy z piecykiem jest wszystko OK i że użytkuję go prawidłowo?
Proszę o odpowiedź.

2 (edytowany przez Muras 2011-10-13 17:05:32)

Odp: koza Jotul

Wszystko ok. Na noc możesz przymykać na maksa jeżeli producent zapewnił pewien dopływ bezpieczeństwa jak to jest tutaj. Ele najprościej zajrzeć do instrukcji.

3

Odp: koza Jotul

Dzięki za potwierdzenie. Z doświadczenia kilkudniowego wynika, że tak jest. Ustawiam na min, ładnie się spala i rano piecyk jest jeszcze ciepły. W instrukcji nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Widocznie dla niektórych pewne rzeczy są oczywiste.