1

Temat: kominek z płaszczem wodnym - zapach

Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum i chciałbym zapytać Was o opinie dotyczące wkładu kominkowego z płaszczem wodnym.

Słyszałem, że podobno z wkładu z pw wydobywa się zapach pogorzeliska (jeden z monterów powiedział, że automatycznie robię sobie z salonu kotłownie - smród spalenizny) Czy to prawda ?
Jeżeli chodzi  o instalację C.O. mam przygotowaną pod zasilanie z pw , tylko nie mogę się zdecydować czy montować wkład z pw czy nie.
Wiem, żeby palić w kominku z pw w porze letniej musi być otwarty punkt, który przyjmuję oddawaną energię z kominka.

Proszę Was o Wasze opinie na temat wkładów z pw

Z góry dziękuje i pozdrawiam

2

Odp: kominek z płaszczem wodnym - zapach

Czy zamontujemy kominek z płaszczem czy napowietrzny,efekt kotłowni zawsze będzie ten sam. Jakie różnice Pański monter widzi w obsłudze wkładu z płaszczem a napowietrznego. Czasami bywa tak, że kominek faktycznie oddaje pewien zapach, ale spotkałem się z tym tylko w przypadku niewłaściwie zmontowanych kominków. Energia cieplna w PW jest przejęta przez obiegową wodę. Najwięcej energi cieplnej produkuje tu rura spalinowa. Po właściwym wykonaniu instalacji hydraulicznej do płaszcza wodnego, powinno się swobodnie dotknąć wkładu w trakcie palenia. Problemy z wkładami wodmymi nie wynikają zazwyczaj z konstrukcji wkładu a z niewłaściwie wykonanej instalacji. Należy zdać sobie sprawę z tego, że decydując się na płaszcz wodny, w zamiarze mamy jego używanie, a co sie z tym wiąże: popiół, trochę kurzu, czasem dymu. Ogólnie rzecz biorąc kominek nigdy nie był urządzeniem dla ludzi leniwych.
Zastanawia mnie po co chce Pan palić w kominku latem? Rozumiem, że mamy tu na myśli względy czysto rekreacyjne?

3

kotłownia będzie wtedy jeżeli kominek stanie sie jedynym źródłem ciepła w domu. W innym przypadku  woda jest  tylko  innym sposobem odbioru ciepła. Obecnie urzadzenia na wodę są  coraz lepsze i nie mają grzechów z pierwszych lat.  Warto zwrócić uwagę , że w takim kominku  trochę inaczej się pali i wymaga dobrego paliwa. Na stronie portalu jest przegląd wkładów wodnych - z Kwartalnika Świat Kominków. Warto  sobie poczytać.http://kominki.org/technika/kominki/art33,nr-1-w-ofercie-firm-kominki-z-plaszczem-wodnym-artykul-reklamowy.html

4

Według polskich przepisów kominek nie może byc jedynym źródłem ogrzewania jeśli się nie mylę.

5

Prawo prawem a życie życiem:P. Nie może być w projekcie budowlanym a w realu znam kilkanaście takich przypadków. I na pewno wodniak śmierdzi bardziej od powietrznego.

6

Znowu bede sie powtarzał...
Kominek z pw potrzebuje zasilania zeby działac (zasilanie pompy obiegowej, sterownik itd)
kominek powietrzny nie potrzebuje prądu przez co jest nieoceniony w momentach braku zasilania...a poprawnie zrobione DGP daje nam satysfakcje i przewage w "trudnych chwilach".
powietrzny jest stosunkowo tanszy jak PW w całkowitej cenie z materiałami instalacyjnymi, ale zeby dzialal w momencie braku zasialania wypadało by dokupic UPS co w dobrej werski podtrzymania do 4 dni kosztuje około 1800zł.
Jak by tego nie liczył PW wychodzi duzo drozej jak powietrzny...

7 (edytowany przez kominki-mazur 2012-02-09 20:25:11)

Muras napisał/a:

Prawo prawem a życie życiem:P. Nie może być w projekcie budowlanym a w realu znam kilkanaście takich przypadków. I na pewno wodniak śmierdzi bardziej od powietrznego.

Mogę wiedzieć dlaczego wodniak śmierdzi bardziej??
Ja również jestem zwolennikiem dobrze wykonanej grawitacji. Pytanie dotyczyło płaszcza wodnego. Jest wiele za i przeciw. Również znam przypadki gdzie kominek jest jedynym źródłem ogrzewania. Osobiście ostatnimi czasy zainteresowałem się ofetra wkładów napowietrznych z wymiennikiem wodnym. Takie swoiste 2 w 1. Nie zmienia to faktu, że tendencją jest stosowanie kominka jako alternatywnego ogrzewania. Swoją drogą życze powodzenia w ogrzewaniu kominkiem domu o powierzchni 250 m2, gdzie od kominka do najdalszej sypialni jest 8 m a na dworze mróz - 20 stopni. big_smile

8

Mam zainstalowany w domu kominek z płaszczem wodnym ( Makroterm ) i nie zauważyłam jakiegoś wzmożonego brzydkiego zapachu. Wiadomo, że pachnie paleniskiem, to przecież normalne przy kominku, ale bez przesady.

9

Witam.
Xemkax ... a Ty to tak na wszystkich możliwych forach internetowych o kominkach będziesz "spamować" ... ?
Weź no swoim zleceniodawcom powiedz żeby się nie wstydzili własnych wyrobów i sami coś napisali ku pożytkowi innychi wiedzy ogólnej ...
Pozdrawiam.

"...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę - Zduna Wędrownika.
Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra,
buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt.
W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

10

Widzę, że jednak większe wzięcie ma forum muratora...:)
Lubię wdać się w dyskusję czasami ale przyznasz Wędrowna Iskra że czasami to ręce opadają.
pzdr

Kominek to teatr... rodzi się sztuka, którą wykonawca i ogień jako aktorzy muszą odegrać na deskach domów gdzie publiczność to domownicy z radością skupiający się przy scenie, podziwiając ujarzmiony ogień.

11

Mądry z Pana użytkownik. Pytasz przed szkodą ...:)
Ale, ale, któryś z Panów strasznie się tu nade mną wytrząsał, A Dziewczyna na Forum Muratora przyznała, że pali dechami z budowy i nic złego się nie dzieje. Kominek grzeje, nie śmierdzi, nie kopci...Ze swoiście kobiecą filozofią odparła, że przecież pocięte dechy stają się drewnem smile

12

Napiszę tylko, że niektórzy dobrzy fachowcy palą "dechami z budowy" aby sprawdzić jakość spalania - jak wypala się sadza, jak działa system czystej szyby. Ale proszę mi wierzyć, że gdybym np napalił we wkładzie z "kratki..." bardzo suchym dębem to kominek po kilku godzinach by spuchł i się uszkodził. Umiejętność palenia jest ważna, to prawda! Ale kominkarz ZAWSZE musi tak inteligentnie wykonać kominek aby niejako myślał za użytkownika ...bo różne rzeczy się dzieją. Zawsze ktoś będzie palił byle czym, byle jak, a to prąd wyłączą a to nabrudzą przy kominku (kurz) itd. Sztuką jest zbudować tak kominek aby eliminować typowe błędy użytkowników.
pzdr

Kominek to teatr... rodzi się sztuka, którą wykonawca i ogień jako aktorzy muszą odegrać na deskach domów gdzie publiczność to domownicy z radością skupiający się przy scenie, podziwiając ujarzmiony ogień.

13

Patrzę, patrzę,  oczy przecieram ze zdumienia, że istnieją wykonawcy, dla których budowa kominka jest doświadczeniem uczuciowym i artystycznym, a nie pośpiesznie odbębnioną robotą.

14

Bo kominek to teatr... a żeby sztuka była udana to wymaga poświęceń i mnóstwa pracy!

15

No i czemu Admin usunął nazwę firmy, którą dużo ludzi chwali? Sama chętnie bym skorzystała po wypierdzieleniu na złom wkładu firmy "kratki"

16

leda16 napisał/a:

No i czemu Admin usunął nazwę firmy, którą dużo ludzi chwali? Sama chętnie bym skorzystała po wypierdzieleniu na złom wkładu firmy "kratki"

Reklama jest płatna...Najlepszy wkład można spierdzielić, najlepsze materiały uzyć i guzik z tego!!! Trzeba myśleć, co się robi, bo robi się dla użytkowników, umiejętnie ujarzmiając ogień!!!!!

17

DANIEL SIS]
.Najlepszy wkład można spierdzielić, najlepsze materiały uzyć i guzik z tego!!!

Dla inwestora taka prawda jest przerażająca. Oczywiście, nie ma nic pewnego na tym najlepszym ze światów, ale żeby aż tak?!  Kominek jako los szczęścia na loterii? Zwłaszcza, iż 90%  wykonawców nie pracuje dla użytkowników, tylko dla kasy. Cóż, kominek tempora olet, pecunia never non olet smile

18

Dlatego Trzeba myśleć, co się robi, bo robi się dla użytkowników, umiejętnie ujarzmiając ogień!!!!!

19

Ja kupiłem kominek firmy Makroterm - Turbokominek z ramą Plazmo - i jestem bardzo zadowolony. Cena korzystna a jakość niewiarygodna... jestem zdumiony. Zadnych zapachów pogorzeliska i estetyczny wygląd. Polecam wam jeśli chcecie mieć instalacje na lata!

20

Witam.
Czy firma Makroterm nie widzi że zamieszczanie "lipnych" profili po różnych forach internetowych i spamowanie w ten sposób to wręcz antyreklama dla tej firmy ... ?
Pozdrawiam.

"...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę - Zduna Wędrownika.
Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra,
buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt.
W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

21

Ten post został zgłoszony jako spam i oczekuje na sprawdzenie przez moderatorów.