1

Temat: jaki kupić kominek?

Witam wszystkich smile Mam na imię Dorota i szukam kominka do mojego mieszkania ( przerobiony, ocieplony strych ok78m2) . Planuję kupno kominka, które bedzie ogrzewało moje mieszkanie oraz grzało wode. Z wcześniejszych watków czytała,ze odradzacie kominka z płaszczem wodnym, niestety u mnie bedzie to jedyne i głowne żródło ogrzewania mieszkania... jaki kominek polecacie, bo ja kompletnie się na tym nie znam, a nie chce aby fachowiec "wcisnął" mi byle co, które sie rozleci po 2 latach...
pozdrawiam
samotna mama z dolnosląskiego

2

Odp: jaki kupić kominek?

Czy koniecznie musi to byc płaszcz wodny?

3

Witam
Jeśli juz musiałbym sie zdecydować na kominek z płaszczem to była by Lechma
jeśli chciałbym dodatkowo na tym gotować to byłą by piecokuchnia
jesli chciałbym mieć dwa niezależne źródła to kominek powietrzny do ogrzewania mieszkania + zbiornik w lecie ogrzewany pompa ciepła powietrze-woda i grzałka na zime
takie rozwiązania do wyboru do koloru
Pozdrawiam

4

tak sadze, ze z płaszczem wodnym ( grzejniki mam już założone) ... prawie wszystkie pomieszczenia (kuchnia, korytarz+2pokoje)mam wyremontowane i centralne ogrzewanie mam tymczasowo z rodzicami. Chciałabym sie "odciąć" 1 pomieszczenie (strych) mam do remontu - taki pokój goscinny chciałabym wyremontowac i tam wstawić kominek, ktory by mi wszystko ogrzewał, stwarzał nastrój w zimowe wieczory przy spotkaniach z rodzinną i czytaniem bajek z córeczką...  tylko tam mam możliwość z kominem...

5

Witam
Jeśli juz musiałbym sie zdecydować na kominek z płaszczem to była by Lechma
jeśli chciałbym dodatkowo na tym gotować to byłą by piecokuchnia
jesli chciałbym mieć dwa niezależne źródła to kominek powietrzny do ogrzewania mieszkania + zbiornik w lecie ogrzewany pompa ciepła powietrze-woda i grzałka na zime
takie rozwiązania do wyboru do koloru
Pozdrawiam

Podpisuje się również pod ta wypowiedzią

6 (edytowany przez kominki-mazur 2012-02-15 09:37:39)

Do koloru dorzuce jeszcze ten napowietrzny wkład z wymiennikiem wodnym. Będę monotematyczny. A jeśli wodniak to będę oryginalny: Lechma:)

7

Ja od ponad dwóch lat używam kominka z płaszczem wodnym firmy chyba Makroterm jak dobrze pamiętam i jak na razie bardzo dobrze się sprawuje więc nie mogę narzekać

8

W opisie jest, że jest strych. Obawiam się o komin, który od strychu do wylotu musi mieć min 4 metry. Czy takowy jest? Jaka średnica?
Kominki z płaszczem wodnym...Ja proponuję wkład z ceramicznym wyłożeniem, podwójną szybą oraz dolotem świeżego powietrza. Świetnym wkładem spełniającym te wszystkie kryteria jest wkład firmy Robi - Ren z Lublina. Funkcjonalność tego wkładu jest o wiele lepsza niż makrotermu, arysto, lechmy. Jest to sprawdzony wkład i cena jest ok, bo 14 kw z układem schładzania - układ zamknięty - na strychu bezwzględny to koszt 6700 brutto. Wiele miałem do czynienia z różnymi wkładami i ten z polskich wodniaków jest naprawdę super. Wkład wodny to nie cena, tylko jego konstrukcja oraz sprawność.

Kominek to teatr... rodzi się sztuka, którą wykonawca i ogień jako aktorzy muszą odegrać na deskach domów gdzie publiczność to domownicy z radością skupiający się przy scenie, podziwiając ujarzmiony ogień.

9

Kolego 14 kw do niecałych 80 m2 ?? Zdecydowanie przewymiarowany kominek.Jeśli chodzi o firmę to też polecam Lechmę.Co do komina się zgadzam że może być za krótki a i średnica jest bardzo ważna.

10

Kochani Koledzy po fachu...forum ma pomagać ludziom, którzy decydują się na kominek! My doradzajmy a nie przekomarzajmy się a jak już to przy użyciu odpowiednich argumentów. Ogólnie kominki z płaszczem wodnym przekazują energię wodzie, prawda? Dzisiejszy kominek powinien być ekonomiczny nie zaś pudłem do spalania dużych ilości drewna. Szczególnie ma to miejsce w przypadku wodniaków. Dlatego wymyślono bufor wszak bufor niejako akumuluje energię w postaci wody. Dzisiaj bufor jest nieodłącznym elementem kominków z płaszczem wodnym. Dlatego zastosowanie 14 kw z buforem to nie przemiarowanie, tylko mega oszczędność. Są dwa sposoby obliczania wielkości bufora. Zależy co chcemy osiągnąć.Czy paląc w kominku ogrzewać dom a ewentualne nadwyżki energii zmagazynować w buforze aby póżniej je wykorzystać czy palić w kominku mocniej ale jak najrzadziej np.raz na dobę.Nagrzać bufor i mieć z głowy palenie rano i w ciągu dnia. Pozdrawiam

Kominek to teatr... rodzi się sztuka, którą wykonawca i ogień jako aktorzy muszą odegrać na deskach domów gdzie publiczność to domownicy z radością skupiający się przy scenie, podziwiając ujarzmiony ogień.

11

Akurat o wkładach firmy Robi-Ren mogę Wam sporo poopowiadać, ponieważ są produkowane 200m od mojego domu. big_smile

12

Ja polecam kominek z płaszczem wodnym Makroterm. Różne są opinie na ten temat, ale z mojego doświadczenia wynika, że bardzo dobrze się sprawuje.

13

Witam.
Xemkax ... a Ty to tak na wszystkich możliwych forach internetowych o kominkach będziesz "spamować" ... ?
Weź no swoim zleceniodawcom powiedz żeby się nie wstydzili własnych wyrobów i sami coś napisali ku pożytkowi innychi wiedzy ogólnej ...
Pozdrawiam.

"...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę - Zduna Wędrownika.
Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra,
buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt.
W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

14

Sezon się rozpoczął - niektórzy kuleją - czas na reklamę smile

15

Dokładnie, nie rozumiem całej dyskusji o zasadności wykorzystania płaszcza wodnego.
Ma być ekonomicznie, a nie tylko kominek dla samego kominka

16

Ja zdecydowałem się na kominek z płaszczem wodnym od kratki.com i mogę z czystym sumieniem polecić tę firmę. Co prawda, musiałem na taki kominek wydać prawie pięć tysięcy, ale to przecież inwestycja na lata. Poza tym, zyskałem solidnie wykonany i bezpieczny dla otoczenia kominek z gwarancją na pięć lat. Zresztą, z tego sklepu korzystam do tej pory, na przykład ostatnie zamawiałem u nich anemostat - https://kratki.com/sklep/pl/produkt/351 … aly-fi-125 . Są otwarci na klienta, wyjaśniają wszelkie wątpliwości, takich firm to dziś ze świecą szukać.

17

Ja również mam kominek z płaszcze wodnym (przy czym z http://kratkipl.pl/wklady-kominkowe-wodne/index.php ale to dlatego, że są w Krakowie, a ja wolę takie rzeczy jednak kupować na miejscu, a nie zdalnie przez internet) i również mogę polecić. Działa bez zarzutu trzeci rok i idealnie ogrzewa cały dom, chociaż niewielki

18

Kamciazz napisał/a:

Ja zdecydowałem się na kominek z płaszczem wodnym od kratki.com i mogę z czystym sumieniem polecić tę firmę.

Widzę, że parę osób tutaj zdecydowało się właśnie na kominki z płaszczem wodnym i w ogóle się temu nie dziwię, bo to bardzo ciekawa inwestycja – w końcu związany jest z tym fajny bonus w postaci ogrzanej wody użytkowej ; ). Pozwolę sobie jednak podpowiedzieć coś tym, którzy właśnie rozważają taki zakup, a o czym mogą w pierwszej chwili nie pomyśleć – o kominie. Kwestia ta fajnie została opisana tutaj: http://www.systemykominowe.pl/czeste-py … ws-55.html . Generalnie rzecz w tym, że murowane kominy nadają się co prawda świetnie, jeżeli chodzi o kominki otwarte, ale już w tych z wkładem niespecjalnie niestety. Wynika to w dużym stopniu z tego, że potrzebne jest bardzo wydajne odprowadzanie spalin, bo w przeciwnym wypadku wytworzyć się mogą skropliny. Nie grozi to jednak, gdy system kominowy ma odpływy kondensatu. Warto te rzeczy wziąć pod uwagę przed zakupem.