Temat: znacie takie wkłady? KAW-MET

jak w temacie, spotkałem się parokrotnie z wkładami KAW-MET.
jak sie sprawują? co o nich sądzicie?
z mojej strony same plusy, grubośc ścianki od 8 do 18mm, waga 14 kW jeśli dobrze pamiętam powodowało trzeszczenie kręgosłupa .

są jeszcze produkowane? jakie macie zdanie o nich?

nie hejtuje, nie pracuje u żadnego producenta wkładów, nie promuje, uczę się i radzę

2

Odp: znacie takie wkłady? KAW-MET

kaw met kojarzy mi się z marketówą, gdzie spotykałem takowe. Adi pamiętaj, że nie grubość ścianek ma znaczenie tylko to w jaki sposób  rozwiązano sposób palenia we wkładzie, a więc rozdział powietrza, deflektor. Wyobraź sobie, że wkłady które mają np tylko powietrze pod ruszt ( a ruszt to kawał żeliwa) po ostrym sezonie i non stop otwartym popielniku wyginają się i przepalają oraz pękają. podobnie dzieje się z tylnymi ściankami - przepalają się. Widziałem już takie cuda...czasami przykręcamy do tylnej ścianki płyty wermikulitowe, robimy dopalacze spalin i przerabiamy deflektory. Ale tyczy się to starszych czasów, teraz już takich wkładów jest coraz mniej a i jakość jest lepsza. Wiele jest polskich żeliwniaków, ale tylko kilka firm utrzymuje standardy!!! Waga jest ważna ale to co robi ogień w palenisku jeszcze ważniejsze i dlatego przyglądajmy się wnętrzu wkładów!
pzdr

Kominek to teatr... rodzi się sztuka, którą wykonawca i ogień jako aktorzy muszą odegrać na deskach domów gdzie publiczność to domownicy z radością skupiający się przy scenie, podziwiając ujarzmiony ogień.

3

fakt słyszałem, że fachowcy czasem musieli przerabiać deflektory. jednak kawmet stosuje często w tylniej części paleniska ruchomą płyte żeliwną łatwo wymienną.. czyli tylnia jest dwuściankowa. Wiem Daniel widziałeś w pewnym dobrze Ci znanym markiecie taki wkład za 800 zeta, ale tu cena zdefiniowała jakość wykonania, a deflektor to żart

nie hejtuje, nie pracuje u żadnego producenta wkładów, nie promuje, uczę się i radzę

4

Dlatego jesteś jednym z nielicznych handlowców marketowych w Polsce, któremu zależy na kominkach i któremu chce się poznawać Świat Kominków. Z resztą my wszyscy się uczymy, to the end of life!!!!
pzdr i tak trzymać

Kominek to teatr... rodzi się sztuka, którą wykonawca i ogień jako aktorzy muszą odegrać na deskach domów gdzie publiczność to domownicy z radością skupiający się przy scenie, podziwiając ujarzmiony ogień.