1

Temat: Wkład narożny MBM 10 -Kratki

Witam,

Jestem na etapie poszukiwania wkładu do kominka. Zastosowanie do opalania bardziej "rekreacyjnego". Spodobał mi się wkład MBM 10 z f. Kratki.

Czy ktoś z was jest posiadaczem takiego wkładu i może co nieco powiedzieć na jego temat. Jest sens go brać czy szukać coś innego. Budżet to max. 4000.Wkład narożny przestronny. Nie musi posiadać wyłożenia szamotem lub accumottem)

Z góry dziękuje za pomoc.

2

Odp: Wkład narożny MBM 10 -Kratki

Dla porównania sprawdź jeszcze ofertę https://kratki.com/sklep/pl/category/2/ … ominkowe/3 Jeśli kominek ma być głównie dekoracją domu, a dopiero później dodatkowo elementem systemu grzewczego, musisz przede wszystkim kierować się jego walorami estetycznymi. Dobrze jest wybrać rozwiązania umożliwiające korzystanie zarówno z wkładu lub kasety, jak z kominka tradycyjnego na przykład przez podniesienie lub schowanie szyby. Wkłady kominkowe renomowanych firm mają sprawność co najmniej 70% podczas normalnej pracy i nawet 83% przy pracy zredukowanej, czyli przy ograniczonym dopływie powietrza do spalania. Oznacza to, że minimum 70% energii powstającej podczas spalania drewna odzyskuje się w postaci ciepła. Oceniając wydajność wkładu kominkowego musisz brać pod uwagę moc nominalną, czyli uśrednioną w czasie, a nie maksymalną. Moc maksymalna osiągana jest bowiem tylko przez krótki czas i nie odzwierciedla prawdziwych możliwości urządzenia. Można przyjąć, że 1 kW mocy urządzenia wystarcza do ogrzania średnio 25 m3 kubatury pomieszczenia.