Temat: Kominek i ogrzewanie podłogowe

Mam problem. Kupujemy domek w zabudowie szeregowej. W domku jest ogrzewanie gazowe jako główne. Na całym parterze mamy ogrzewanie podłogowe i na górze w łazience też jest . W pokojach do gory są normalnie grzejniki. Chcieliśmy na parterze zamontować kominek z płaszczem wodnym. Chcemy to wszystko razem połączyć. Prosiliśmy dewelopera o doprowadzenie rurek od pieca który jest do góry do miejsca na parterze gdzie ma być kominek. Rury miedziane 28 cu.

Deweloper zapytał się mnie ile dokładnie ma iść tych rurek do kominka? Nie wie co mu odpowiedzieć

Proszę o pomoc.

2

Odp: Kominek i ogrzewanie podłogowe

A nie lepiej będzie zastanowić się nad ogrzewaniem innego rodzaju? Istnieje coś takiego jak system Feelco. Jest to ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji, które świetnie sprawdza się w przypadku każdego domu. Dużym plusem systemu Feelco jest przede wszystkim fakt, że zawiera on w sobie zarówno ogrzewanie, wentylację jak i klimatyzację. Oznacza to, że nie będziemy musieli montować tego wszystkiego osobno, co wpłynie w pozytywnym stopniu na koszty zarówno montażu jak i eksploatacji. Kolejny plus to wygoda – system sam steruje temperaturą w domu w zależności od tego, jakie warunki panują na zewnątrz.

3

Ja może nie na temat, ale jak się sprawuje ogrzewanie podłogowe? Bardzo intensywnie się nad nim zastanawiam

4

Wybaczcie moi mili, że tak się trochę doczepiam pod temat, ale nie mogłam znaleźć lepszego wątku, gdzie mogłabym się Was podpytać. Zamierzamy się z moją małżonką pobudować pod Olsztynem i Marzenka od jakiegoś czasu namawia mnie na instalację na naszym przyszłym domu  komina systemowego. Chciałaby postawić mnie przed faktem dokonanym i dlatego znalazła już nawet odpowiednią firmę, handlującą tego typu kominami - http://www.systemykominowe.pl/. A ja mam wątpliwości i proszę Was o poradę. Będę wdzięczny za każdy rzeczowy komentarz