Temat: Komin - lepszy tradycyjny czy systemowy?

Słuchajcie, nie wiedziałem, gdzie mogę podpiąć się ze swoim tematem, więc zakładam zupełnie nowy wątek. Mianowicie chciałem się z Wami skonsultować w kwestii komina. Jesteśmy z moją narzeczoną w trakcie budowy domu i mój kumpel poradził mi, abym zamiast tradycyjnego, murowanego komina zdecydował się u siebie na komin systemowy. Doradził nawet, aby zamówić komin w tej firmie - http://www.systemykominowe.pl/systemy-k … lacja.html . Nie mam wyrobionego, póki co, zdania w tej kwestii i dlatego chcę się zdać na Wasz osąd. Liczę na podpowiedzi, z góry dzięki.

2

Odp: Komin - lepszy tradycyjny czy systemowy?

Osobiście postawiłabym na systemowe z paru różnych powodów. Zresztą, gdy mam wątpliwości co do wyboru, to lubię sobie skorzystać z pewnych narzędzi, które pokażą mi w wymiernych terminach, jaka jest różnica między różnymi rozwiązaniami. Tutaj na przykład http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html jest świetny kalkulator, który nie tylko policzy nam cenę naszej docelowej kombinacji, ale i podpowie jakie elementy nadają się do jakich zadań, co może pozwoli nam zweryfikować naszą wizję.

3

Odp: Komin - lepszy tradycyjny czy systemowy?

W mojej ocenie warto brać pod uwagę tylko system. Widzę po znajomych, którzy podejmowali podobne decyzje w ciągu ostatnich kilku lat i nie żałują, że postawili na to właśnie rozwiązanie. Dobrą opcją będą przykładowo systemy kominowe brata polskiej produkcji.