1

Temat: Ogrzewanie do garażu

W związku z tym, że dosyć dużo czasu spędzam w garażu zastanawiam się nad jakąś formą ogrzewania, aby nie przymarazać w okresie jesienno-zimowym. Garaż w zabudowie przy domu. Możecie polecić mi coś w tym zakresie?

2

Odp: Ogrzewanie do garażu

Opcji jest co najmniej kilka. Kiedyś byłem w przydomowym warsztacie u gościa, który prowadził naprawę samochodów i w okresie zimowym dogrzewał się normalnie piecykiem węglowym.
Alternatywa to nagrzewnice i tutaj temat otwarty, czy mają to być nagrzewnice elektryczne czy gazowe - w zależności od możliwości. Proponuję sprawdzić jeszcze te tutaj: https://www.ajprodukty.pl/warsztat-i-za … 6210849.wf

3 (edytowany przez ynos89 2018-06-28 13:05:13)

Odp: Ogrzewanie do garażu

W przypadku ogrzewania garażu moim zdaniem najlepiej zdecydować się na najprostsze rozwiązanie, jakim jest np. zastosowanie kozy (pieca wolno-stającego wykonanego ze stali). Takie piece oferują maksymalne wykorzystanie ciepła i bezawaryjne działanie dzięki zastosowaniu ścian paleniska wykonanych z wysokiej jakości stali. Nowoczesne piece stalowe zazwyczaj są dość smukłe, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Sam zdecydowałem się na takie rozwiązanie w moim garażu, które wykorzystuje zazwyczaj w chłodniejsze zimowe dni. Co do wyboru kozy to biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości oraz atrakcyjny smukły wygląd to sam korzystałem z oferty dostępnej na stronie https://kratki.com/sklep/pl/category/53/piece-stalowe. Firma ta jest największym producentem pieców, kominków, kratek oraz akcesoriów kominkowych w Polsce, a także dzięki dynamicznemu rozwojowi szybko znaleźli się w czołówce tego typu firm w Europie. W ich ofercie można znaleźć nowoczesny wolnostojące piec stalowy, którego sposób wykonania umożliwia widoczność ognia z czterech perspektyw (z każdej strony), co naprawdę bardzo efektownie się prezentuje.