Temat: Poradnik Kominkowy.

Serdecznie zapraszam na stronę http://www.poradnikkominkowy.pl/, która zawiera porady dotyczące ogrzewania, przydatne dla każdego. Kominki w 2018 roku wciąż będą pełniły funkcję estetyczną, ale coraz częściej będą spełniały również rolę głównego dostawcy ciepła. Strona oferuje wiele porad dotyczących ogrzewania, kominków i wkładów kominkowych.

2

Odp: Poradnik Kominkowy.

Temat o ogrzewaniu, więc się pod niego podłączę. Słuchajcie, koleżanki i koledzy, co sądzicie o ogrzewaniu gazem ziemnym?Tutaj - http://www.designwnetrz.com.pl/ - wyczytałam, że może to być ciekawa alternatywa dla tradycyjnego węgla. Tym bardziej, że piecyk gazowy możemy ustawić nawet w przedpokoju, wygląda on przeważnie estetycznie, a poza tym to warto postawić na takie rozwiązanie które będzie wygodne. Jak uwazacie?

3

Odp: Poradnik Kominkowy.

A jeżeli chodzi o systemy kominowe to ja polecam ofertę sklepu http://www.systemykominowe.pl/systemy-k … turbo.html Właściwy wybór komina jest uzależniony od wielu czynników, ale podstawowym jest rodzaj zastosowanego kotła oraz jego parametry. Najmniej problemów związanych z kominem przysparzają urządzenia grzewcze, w których mamy do czynienia z wysoką temperatura spalin, dzięki czemu ciąg termiczny bardzo szybko usuwa spaliny na zewnątrz. W przypadku zastosowania kotłów niskotemperaturowych należy zwrócić uwagę, aby zastosowane kominy dopuszczały tzw. mokry tryb pracy, czyli były odporne na działanie kondensatu. O tym, jaki komin zostanie wybrany decyduje projektant wspólnie z inwestorem. Decyzja dotyczącą wyboru systemu grzewczego oraz rodzaju komina powinna być podjęta na początku inwestycji. Dzisiejszy rynek oferuje wiele zaawansowanych systemów kominowych zarówno ze względu na materiał z którego został wykonany, jak i sposób odprowadzania spalin.

4

Odp: Poradnik Kominkowy.

Dzięki za ten poradnik, przeczytałam go w dokładnie i w całości, ale niestety jest to dla mnie stanowczo za mało informacji, żebym była w stanie sama wybrać dobry, solidny komin, który posłuży mi przez bardzo wiele lat. Wiem, że niby kominy dla niektórych osób niczym szczególnym nie różnią się od siebie, w niektórych przypadkach mają bardzo podobne parametry, ale nie są to małe pieniądze i bardzo nie chce ich wydawać na produkt, którym nie będę w 100% zadowolona.