1

Temat: kominek i ogrzewanie podlogowe

Witam,
Kupiliśmy domek jednorodzinny w którym jest tylko ogrzewanie kominkiem. Ogrzewanie to zostało niedawno tam założone więc nie wiadomo jak to się sprawdzi zimą. Chodzi o to, że w całym domu nie ma grzejników tylko jest ogrzewanie podłogowe na dole. Czy wobec tego na piętrze będzie ciepło? Czy powinniśmy założyć jeszcze grzejniki? Bardzo proszę o pomoc.

2

Odp: kominek i ogrzewanie podlogowe

witam, za mało informacji aby cos więcej stwierdzić. Ogrzewanie podłogowe załatwi ciepło na dole, a na górze raczej nie bo pewnie są pokoje. Możliwe ,ze posiadacie  rozprowadzenie gorącego powietrza ??? z kominka na góre, ale to tez nie załatwi sprawy na mroźne dni, bo kominek to nie kotłownia a sami nie jesteście palaczami. Jezeli nie ma na górze rzeczywiście innego ogrzewania to warto pomyśleć o prz,eróbkach w ogrzewaniu lub przynajmniej zorganizować sobie dogrzewanie elektryczne. Wszystko wyjdzie w praniu.

3

Ja myślę że na dole podłogowe sobie spokojnie poradzi i będziecie zadowoleni a ciepło jak się domyślam na górę jest równierz doprowadzone z kominka czyli jest system DGP to moim zdaniem sobie poradzi ale oczywiście jeśli jest nie za duży metraż pozdrawiam

Jak już napisał daceusz- za mało informacji. Ogrzewanie kominkowe powinno sprawdzać się znakomicie w niedużym domku, pod warunkiem, że DGP jest dobrze zaprojektowany. Jesli jednak metraż jest duży sam kominek sobie z pewnością nie poradzi. Ogrzewanie podłogowe to znakomita sprawa- sam mam i nie wymieniłbym na nic innego. Na wszelki wypadek przygotujcie na pierwszą zimę elektryczne grzejniki.

5

też mam ogrzewanie podłogowe i jestem z niego bardzo ale to bardzo zadowolony smile

6

Samo ogrzewanie kominkiem jest według mnie nie wystarczające. Nie da się po prostu ogrzać całego mieszkania.
Ja podłogowe miałem, ale od niedawna stosuję tylko pellet wrocław i naprawdę nie mogę narzekać.

7

Można ogrzać również pomieszczenia na górze, ale to bedzie wymagało dużo więcej opału i czasu. Proponuje zrobić grzejniki i podłączyć do kominka lub innego źródła ciepła, a do kominka możesz zakupić brykiet drzewny cena jest teraz dużo tańsza niż w zeszłym roku

8

Znajomi mają dom z ogrzewaniem podłogowym + kominek, w którym rozpalają tylko w czasie największych mrozów. Na całkiem sporym piętrze dogrzewają w razie potrzeby grzejnikami elektrycznymi, ale to też tylko kiedy jest już spory mróz.

9

Ja bym na górze dał grzejniki zwłaszcza, jeśli dom jest wolnostojący i panuje w nim wilgoć.