1

Temat: POMOCYYYY !!!!!!!!!!

Firma z Aleksandrowa Łódzkiego zainstalowała mi kominek (nowy dom) z rozprowadzeniem ciepła przy pomocy turbiny. Już przy pierwszym napaleniu dekoracyjna obudowa z marmuru tak się nagrzała, że powstało na niej pęknięcie. "Fachowiec" wezwany na miejsce stwierdził, że to moja wina, gdyż nie włączyłam turbiny i nie otworzyłam wszystkich kratek wentylacyjnych. Nasmienił przy tym, że ZAWSZE muszę posczas każdego korzystania z kominka włączać turbinę. Trochę mnie to przeraziło, gdyż koszty takiej eksploatacji mogą być olbrzymie, a poza tym czy muszę zawsze nagrzewać cały dom, nawet, gdy na dwirze jest 30 stopni, raczej myślałam o paleniu w celach rekreacyjnych. Z rozprowadzenia ciepła po całym domu chciałam korzystać tylko sporadycznie. A tu taki pasztet! No i porozmawiałam ze znajomymi i żaden z nich nie włacza turbiny non stop. Wystosowałam do "firmy" stosowne pismo, reakcja szybka. Zmienią izolację, zamontują wyłącznik przy turninie i to wszystko. Ja myąlę, że powinni zmienić coś w wentylacji. "firma" twierdzi teraz, że już będzie wszystko dobrze, tlko ZAWSZE muszą być otwarte kratki wentylacyjne. Jestem pełna obaw, czy nie popełniono tu błędów z wentylacją.
Przecież znajomi kratki wentylacyjne nawet latem zamykają i wówczas chyba powinna zadziałać wentylacja komonowa ("firma" twierdzi, Ze takich kominków nie posłacza się do kominka, już nic z tego nie rozumiem, mam przeczucie, że znowu chcą mnie "zrobić w konia" i w razie czego będą zwalać na mnie , że nie otworzyłam kratek wentylacyjnych. Proszę napiszcie czy to jest naprawdę konieczne, może oni popełnili jakieś błedy? POMOCYYY.

2

Odp: POMOCYYYY !!!!!!!!!!

witaj, na portalu jest opcja porady fachowca. Wyszukaj tam Łukasza Darłaka i przekieruj do niego pytanie. Na DGP i kratkach zna on się dobrze. Na pewno jak piszesz izolacja była chyba żle zrobiona. Kamień nie może  nagrzewać się mocno bo wystąpią napręzenia które doprowadzą do pękniecia.  Temperatura na zaizolowanym elemencie nie mozę przekroczyć  chyba 60 stopni.

3

jesli dalej istnieje problem prosze o kontakt..

4

definitywnie spaprana robota przez fahowca

5

Słuchajcie, skoro temat dotyczy pomocy, to podepnę się pod niego. Nie znalazłam bowiem żadnego innego wątku, który byłby związany z moim dylematem. Sytuacja wygląda w ten sposób,że chcielibyśmy z żoną w perspektywie kilku-kilkunastu lat w znaczący sposób ograniczyć koszty związane z ciepłem. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłyby kolektory, tylko pytanie na jakie należy postawić: płaskie czy próżniowe -  https://www.hewalex.pl/oferta/prozniowe … sloneczne/? Będę bardzo zobowiązana, jeżeli się doczekam Waszych komentarzy jakkolwiek związanych z tym tematem...

Najlepiej zainwetuj w kominek z płaszczem wodnym akumulacyjny. Ta firma wykonywała go u mnie i jest super!!!
https://kominkizdunskie.pl