Temat: przekrój komina

Chcę zbudowac kominek z płaszczem wodnym w mieszkaniu 57m2.Mieszkanie na parterze   dwu pietrowej kamienicy.w mieszkaniu jest wolny jeden kanał komina o przekroju 14 cm czy można do tego komina podłączyc odpowiedni wkład żeby nie było tak zwanej cofki spalin.

2

Odp: przekrój komina

przekrój 14X14 jest najmniejszym z możliwych. Pamiętaj ze jednak  nie poszalejesz z wielkością wkładu. Popatrz czy komin jest szczelny i nie ma w środku jakiś przegród utrudniajacych pracę komina.

3

Moim skromnym zdaniem to jest kanal wentylacyjny i podlaczenie wkładu o wyjsciu spalin 200 lub 180 i zredukowaniu go na 14 to troszke niezgodne z zasadami sztuki kominiarskiej...
ponad to do kominka z plaszczem wodnym wypadalo by wposcic rure nierdzewna zeby wyeliminowac roszenie komina ktore bedzie wystepowac ze wzgledu na podlaczenie tak zwanego zimnego paleniska(plaszcz wodny)
a ze kamienica ma dwa pientra i nie uda sie wsadzic rury  fi 140 to obawiam ze to sie nie uda
pozdrawiam

4

Tak moze być. Zasugerowałem sie określeniem kamienica i pomyślłem ,zę być moze był tam piec. Jeżeli to kanał wentylacyjny to nie jest to zgodne z przepisami, swoją drogą bym rozważył rezygnację z wody. dla takiej powierzchni to nieopłacalne. Sama konwekcja wystarczy i mały kominek lub piec kominkowy