Temat: Jakiej firmy najlepiej kupic wklad kominkowy??

Chcialabym zeby ktos udzielil mi fachowej informacji jaki najlepiej wybrac wklad kominkowy??

2

Odp: Jakiej firmy najlepiej kupic wklad kominkowy??

witam, nie ma prostej odpowiedzi. Można wybrać wkład  stalowy lub żeliwny,  w jaki sposób będzie odbiór ciepła czy DGP czy płaszcz wodny. Jaki ma mieć kształt, moga być szyby proste wygięte, panoramiczne w kształcie litery U czy nawet na przestrzał. Na koniec ile się przeznaczyło pieniedzy na wkład. Można w supermarkecie kupić za 700zł ( nie polecam ) lub znaleść coś extra. Wiem,że wybór jest trudny , najpierw proszę odpowiedzieć sobie na zadane wcześniej pytanie o rolę kominkaw domu? pozdrawiam

3

trzeba się spotkać z fachowcem,który odpowiednio dobierze wkład do potrzeb.ale i  do pomieszczenia,jak i do komina

4

Ja polecam wkłady maxflam. Mają przystępną cenę i można podłączyć do nich powietrze z zewnątrz. Są to nieliczne żeliwne wkłady mające taką możliwość. Zamontowałem kilka u swoich klientów - pali się w nich rewelacyjnie, a jak już się rozgrzeją, to ufff jak gorąco. Bardzo dobra jakość i wytrzymałość. Dla bardziej zamożnych klientów polecam suprę - sprawdzona francuska marka.

5

>>> Wpis usunięty przez administratora forum jako niezgodny z regulaminem i zawierający treści stricte reklamowe. <<<

6

Ja zdecydowanie polecam wkłady uniflam lub kratki.
Wkłady te takze maja bezposredni dolot powietrza pod palenisko.
A maxflam ..hmm zamontowałem 1 taki model u klienta który sam to gdzies kupił.Dla mnie podpada to troche pod wkłady wykonywane gdzies w stodole!

7

Witam,
aby wybrać wkład kominkowy trzeba odpowiedzieć sobie na dwa najważniejsze pytania: jaka będzie jego rola (ogrzewanie czy funkcja estetyczna) oraz jaką kwotę możesz na niego przeznaczyć.
Osobiście polecam wkłady dobrych marek (np. Supra), które pomimo stosunkowo wysokich cen gwarantują skuteczność działania i duże oszczędności podczas użytkowania. Zawsze też wyglądają wspaniale. Kupując tzw. tani wkład, ryzykujesz, że później na drewno wydasz dużo więcej pieniędzy niż przy kominkach markowych, za tanim wkładem ciągną się po prostu dodatkowe stałe koszty jego użytkowania. Dodatkowo ich jakość i wygląd pozostawiają wiele do życzenia. Supra stosuje technologie pozwalające nawet na 50% oszczędności na drewnie. Mam zainstalowany w domu wkład Supra Temporis 2D -szczególnie polecam osobom ceniącym sobie oszczędność i komfort użytkowania. Ma bardzo wysoką wydajność - efektywnie ogrzewam nim 170 m2! Polecam kominek nowoczesny

8

Witam,
Ja posiadam wkłąd firmy Arysto i szczerze polecam.

9

Witam,

ja wiem czego szukam ale nie wiem co wybrać.
Szukam wkładu kominkowego DGP, narożny, gilotyna.

W jakiś sposób byłem prawie przekonany do Aristo, po rozmowie z sprzedawcą namawiał mnie na Spartherm.

Wiem że jest to inwestycja, bo wymiana wkładu nie jest taka prosta.

Z góry dziękuje za pomoc.

10

Arysto w prównaniu ze Sparthermem to jak porównywać poloneza z mercedesem.
Po co przepłacać jak oba jeżdzą.
Coś jeszcze przyzwoitego i wartego uwagi z podnoszonych narożnych z gieta całościową szybka to Supra Supravision 267 lub 269 zależy z której strony boczna szyba.

11

Dokładnie oba jeżdżą, tylko jaki jest komfort jazdy

Ile przejade jednym a ile przejdę drugim.

Jest taka znacząca różnica że warto inwestować ??

Supra Supravision wychodzi w cenie Spartherm.

12 (edytowany przez Muras 2011-12-08 20:29:45)

Z tą cena nie do końca.
W sumie Supravison jest uzupełnieniem gabarytowym.
Spartherm bedzie miał dłuzszą szybke w granicach 67, nastepny modej juz 100. Supravision ma 80.
Wiec jest to piec pośredni.
Z tego co pamietam da sie go kupic praktycznie w cenie mniejszego spartherma.
Czy warto inwestować sam musisz sobie odpowiedziec na to pytanie.
Nie wiem jak często bedziesz uzywac piec. Jak dwa razy do roku na swieta to raczej nie chyba ze dla samego prestiżu.

Chyba żeby nie gilotyna to  zczystym sumieniem LECHMA SBJ powietrzna.

13

Witam,
Osobiście polecałbym wkłady firmy Makroterm. Korzystam z jej usług już od dłuższego czasu i jestem nieziemsko zadowolony. Posiadam wkład dwustronny, dokładnie taki http://www.makroterm.pl/produkty/komink … mami-akant i muszę powiedzieć, że zarówno jego estetyka i funkcjonalność zdają zadanie w 100 %.

14 (edytowany przez voytecku 2011-12-21 15:39:04)

Witam,
Dla siebie kupilem wklad Jotul i530 oraz podlaczylem rozprowadzenie DGP (grawitacyjnie). Niestety okazalo sie, ze w moim przypadku powierzchnia do ogrzania jest znacznei wieksza niz poczatkowo myslalem i potrzebuje mocniejszego wkladu (rowniez chce kupic Jotula), dlatego chce sprzedac tego Jotula i530. Wiecej szczegolow umiescilem w watku wyzej.

Pozdrawiam,
voytecku.

15

Witam.
Ja kupiłem kominek firmy Makroterm - Turbokominek z ramą Plazmo - i jestem bardzo zadowolony. Cena korzystna a jakość niewiarygodna... jestem zdumiony. Zadnych zapachów pogorzeliska i estetyczny wygląd. Polecam wam jeśli chcecie mieć instalacje na lata! Sam go używam już prawie 2 lata...

16

Wkład z ramą panoramiczną fajnie się prezentuję, sam posiadam taki chociaż teraz chyba wybrałbym wkład dwustronny z tej strony http://www.makroterm.pl/produkty/komink … dwustronne fajnie się prezentuje, a i u znajomego widziałem podobny kominek smile

17

ałć, widzę, że makroterm cienko przędzie i lubi sobie strzelać w kolanko tongue

Less is more.

18

Ja kupiłem wkład firmy spartherm.

19

Ja mam wkład planiki i jestem zadowolona. Mają duży wybór wkładów, można je zamontować we wnękach albo jako wolnostojący kominek. Nie jest wprawdzie najtańszy, ale za to bezpieczny, bo używam już dwa lata i działa bez zakłóceń.

http://www.planikafires.pl/wklady_kominkowe.html

20

Witam
Proszę o opinie dotyczące wkładu kominkowego UNIFLAM 850 Prestige - myślę o zakupie i montażu takiego wkładu

21

Polecam zakupić wkłady kominkowe w sklepie Leroy Merlin, najlepiej przez internet, ponieważ tak jest taniej. Ja ostatnio kupiłam wkład a z dodatkowym kuponem zapłaciłam dużo mniej... http://kodyrabatowe.interia.pl/kupony-r … roy-merlin

22 (edytowany przez Czadnej 2014-11-12 22:33:17)

Niema nic gorszego niż żeliwne wkłady kominkowe z marketów. Często pękają i wyginają się.. Prawdziwe, norwerskie, żeliwne wkłady zaczynają się od około 4 tysięcy złoty. Do tej ceny zdecydowanie warto rozpatrzeć kominki stalowe. http://kom-in.pl/

23

Polecam produkty firmy Piazzetta.
http://kominki-piazzetta.pl/wklady

Pozdrawiam.

24

Witam forumowiczów,

jeżeli mogę pomóc oraz doradzić to polecam zakup wkładów w firmie Wkłady Kominowe:
http://wklad-kominow.pl/
fachowo i profesjonalnie także zapraszam wszystkich zainteresowanych.

25

Ja kupowałam tutaj i jestem bardzo zadowolona.