Temat: Czysta szyba w kominku?

witam Państwa
Jaki wkład kominkowy Państwo polecacie żeby nie trzeba było często czyścić szybe. Na co trzeba zwrócić uwage kupując wkład kominkowy?

2

Odp: Czysta szyba w kominku?

witam, musi być efekt tzw "czystej szyby "czyli dopalanie spalin. Trzeba jednak pamietać ,ze nic nie pomoże jeżeli będzie się paliło złym mokrym  drewnem. Co do producenta to wiele firm ma już to w swojej ofercie, powiem więcej, że już to jest prawie standart ( oczywiście nie wkłady za 800zł w  suprmarkecie). Lista firm moze być długa  np Spartherm Hajduk MCZ Smith, i ........ wiele innych

3 (edytowany przez aneta0509 2010-10-07 18:21:51)

Wkład kominkowy może być taki jak ci sie tylko spodoba i jakiego potrzebujesz, zalezy to od tego jakiej wielkosci pomieszczenie planujesz ogrzać ( im wieksze pomieszczenie tym wieksza moc kominka) ja kupiłam wymarzony kominek z szybą SAMOCZYSZCZĄCĄ w hurtowni szkła (www.kominki7.pl) i jestem bardzo zadowolona! szyba poprostu SAMA SIĘ CZYŚCI! napawdę polecam kominki i szyby samoczyszczące od tego producenta! 1000% zadowolenia! pozdrawiam! smile

4

Witam.
Nie ma czegoś takiego jak "samoczyszcząca się szyba". Szyby pokrywane jednostronnie tlenkami metali (bo to miała na myśli przedmówczyni) są zaledwie jednym ze środków pomagających utrzymanie szyby we względnej czystości.
To w jakim stanie będzie szyba zależy od wielu rzeczy. Od tego głównie co opisał Daceusz (drewno i jego wilgotność), ale i od samej konstrukcji paleniska, tego czy posiada wyłożenia wewnętrzne okładzinami zwiększającymi temperaturę spalania się drewna (szamot, perlit, wermikulit), od tego czy ma i w jaki sposób ma doprowadzone powietrze do spalania i ... od kilku jeszcze innych rzeczy.
Nawiasem mówiąc autoreklama Anety0509 jest "lekko" naciągana.
Pozdrawiam.

"...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę - Zduna Wędrownika.
Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra,
buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt.
W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

5

Jeżeli się w kominku "kopci" a nie pali to żadne wynalazki nie pomogą. Czyste szyby, wermikulity itd. Żeby nie było okopcania szyby to musi być temperatura w palenisku, a jej się nie uzyska "coś tam przepalając". Podam przykład, sam robiłem testy na tanim wkładzie z marketu. Jeżeli nawet w nim się paliło na całego to szyba sama się czyściła, dymki, sadze itd, wszystko z niej znikało, była czyściutka. Jeżeli się tylko delikatnie przepalało to nawet ognia nie było widać.
Zgadzam się, że wermikulit, szamot czy inne wyłożenia pomagają w utrzymaniu tej temperatury, czystego paleniska oraz szyby. Należy tylko zwrócić uwagę na to jak się w nich pali i czym. Bo z tym jest największy problem.

6

ignikom napisał/a:

Jeżeli się w kominku "kopci" a nie pali to żadne wynalazki nie pomogą. Czyste szyby, wermikulity itd. Żeby nie było okopcania szyby to musi być temperatura w palenisku, a jej się nie uzyska "coś tam przepalając". Podam przykład, sam robiłem testy na tanim wkładzie z marketu. Jeżeli nawet w nim się paliło na całego to szyba sama się czyściła, dymki, sadze itd, wszystko z niej znikało, była czyściutka. Jeżeli się tylko delikatnie przepalało to nawet ognia nie było widać. {nagrzewnice}
Zgadzam się, że wermikulit, szamot czy inne wyłożenia pomagają w utrzymaniu tej temperatury, czystego paleniska oraz szyby. Należy tylko zwrócić uwagę na to jak się w nich pali i czym. Bo z tym jest największy problem.

ciekawe spostrzeżenie ignikom

7

Producent, gwarancja, jakoś wykonania, materiał itp, itd