1 (edytowany przez Karolowaty 2010-12-17 11:19:00)

Temat: Opinia o Palette CAD do projektowania kominków

Witam,
Chciałbym abyście wyrazili swoją opinie na temat programu. Czy jesteście z niego zadowoleni?. Czy posiada wiele wkładów w bibliotekach?
Jeśli ktoś oczywiście na nim pracował.
Zaczynam interesować się tym programem i szukam opinii ludzi na temat tego programu(oczywiście tych którzy na nim pracują).

2

Odp: Opinia o Palette CAD do projektowania kominków

Nie pracowałem -widziałem ,ale jest to najlepszy program oraz bardzo bogata biblioteka. Jest sporo danych w bibliotekach nawet producentó polskich, kaflarni w tym polskich. Moim zdaniem wart grzechu

3 (edytowany przez Forest-Natura 2010-12-17 19:59:48)

Witam.
Jeżeli będziesz go często używał - to dobre narzędzie pracy. Jeżeli go kupisz i będziesz traktował jako "zło konieczne" to sobie od razu odpuść (wbrew pozorom wiele firm, które go posiadają, nie umie się nim posługiwać i zakup ten uważają za niepotrzebny).
Mnie wydatek ten zwrócił się po ... miesiącu pracy. Teraz najzwyczajniej nie chce mi się nawet siadać i robić jakikolwiek projekt "na piechotę" czyli ręcznie.
Ale ... licz się po pierwsze z potrzebą  corocznej aktualizacji (to kosztuje sporo) - bez niej posiadanie programu traci czasem sens. I warto "wgryźć" się i posiedzieć przez pierwszy rok nad programem i stworzyć sobie też własne biblioteki np. kamieni, klinkieru, kaflarni, których nie ma w programie, kratek i wielu innych rzeczy. To bardzo czasochłonne z początku - licz się z zarwanymi kilkudziesięcioma nockami ...
Aha - trzeba mieć też naprawdę dobry i wydajny graficznie komputer żeby wykorzystywać w pełni wszelkie walory programu.
Natomiast praca z klientem - bajka. I pomoc dla własnych pracowników - wymiarujesz i drukujesz co chcesz, każdy szczegół, każde ujęcie, z każdej strony i każdego przekroju (pod warunkiem że zrobisz taki projekt oczywiście).
Generalnie podnosi jakość pracy (oczywiście jeżeli komuś zależy na tym ;-)
Pozdrawiam.

"...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę - Zduna Wędrownika.
Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra,
buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt.
W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

4

Dziękuję za odpowiedzi.
Rozmawiałem z dystrybutorem i nie ma obowiązku aktualizacji bibliotek. Po co mam tworzyć biblioteki kamieni, kratek itd jeśli wszystko mieści się w bibliotekach?.
Pozdrawiam serdecznie
Karol

5

Witam.
Oczywiście że nie ma obowiązku aktualizacji ... ale po dwóch, trzech latach, okaże się że tak naprawdę nie możesz zrobić to co chcesz i trzeba ... i tak zrobić aktualizację za cały ten okres czasu. Co roku wielu producentów zamieszcza nowe rzeczy, aktualizuje stare - dwa razy w roku są aktualizowane biblioteki. No i praktycznie corocznie jest nowa wersja wersja programu z dużą ilością nowych możliwości.
A co do własnych bibliotek - jak zaczniesz używać programu to po pewnym czasie sam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie :-)
Pozdrawiam.

"...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę - Zduna Wędrownika.
Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra,
buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt.
W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."