Temat: biomasa??

Sporo słyszałam o biomasie jako o najtańszym materiale opałowym. Czy ktoś tego używa, to rzeczywiście się opłaca?

2

Odp: biomasa??

witam, zależy co rozumiesz przez biomasę, są  np brykiety ze słomy czy inne wynalazki jak wieżba. Do kominków sprawdza się jedynie brykiet najlepiej z drzewa liściastego i pelety. Nie wiem czy brykiet ze słomy nie ma za duzej temperatury spalania.

3

Witam was:-)  Pod tajemniczym pojęciem biomasy kryje się nic innego jak drewno i jego pochodne takie jak brykiet lub pellet. Dodatkowo  biomasa jest ekologiczna. Znalazłem artykuł, który Ciebie zainteresuje http://www.odnawialnecieplo.pl/aktualno … iay-opaowe

4

Przewaga biomasy np brykietu to fakt, bo trudno zaprzeczyć, że nie trzeba sezonować tego paliwa i można palić praktycznie natychmiast to zakupie. Wartości opałowe również są wyższe vs drewno, więc trudno tu mówić o braku rentowności takiego paliwa. Dokładając do tego, że powstają serwisy jak Gielda-paliw gdzie można sprawdzić ceny na brykiet kominkowy i kupić w dobrej cenie od 450zł otrzymując oferty od wielu dostawców.