1

Temat: Wlot spalin z kominka do komina - wysokość

Proszę o poradę. Mamy komin z dziurą na wlot spalin na wys.146cm (od docelowej posadzki, teraz jest to 164cm). Planowany wkład to Dovre 2180 o wys. 85cm. W firmie montującej kominki dowiedzieliśmy się, że podłączenie wylotu spalin z kominka jest za nisko, że powinno być min. 0,5m nad wys. kominka. Fizycznie jest możliwe podłączenie kominka do tej wysokości, ale powiedziano nam, że może byc problem z ciągiem w kominie, czy to prawda? Powiedziano nam że oni przy takich sytuacjach zatykają istn. dziurę i robia nową wyżej, tylko to dodatkowy koszt około 500zł. Odnieście się jakoś do tego, bo nie wiem czy mnie nabieraja czy naprawdę cos w tym jest.
Pozdrawiam,
Justyna

2

Odp: Wlot spalin z kominka do komina - wysokość

moim zdaniem.coś w tym jest.jeżeli dovre zaleca tak podłączyć wkład,to należy tak zrobić.ja bym zadzwonił do producenta i się dowiedział.przedstawiciel jest w olsztynie.ale z drugiej strony jeśli koszt przerobienia tego wlotu to 500 zł.to pewnie jest to komin ceramiczny.a w tych raczej w 99% nie ma problemu z ciągiem.wręcz odwrotnie.ja bym podłączył tak jak jest i przepalił w komiku kilka razy.jak będzie ok.to bym zabudował.zakładając że średnica komina to conajmniej 180 mm.pozdr

3

Justyna napisał/a:

Proszę o poradę. Mamy komin z dziurą na wlot spalin na wys.146cm (od docelowej posadzki, teraz jest to 164cm). Planowany wkład to Dovre 2180 o wys. 85cm. W firmie montującej kominki dowiedzieliśmy się, że podłączenie wylotu spalin z kominka jest za nisko, że powinno być min. 0,5m nad wys. kominka.

Nie rozumiem chyba. 146 cm-85cm=61 cm a to juz więcej niż 0,5 m więc o co chodzi?

4

prawda jest taka ze z regoly wlot do komina robi sie na wysokosci 160-180cm
i teraz pytanie jaki masz komin
bo jesli to komin z cegły to proponuje sobie samemu podniesc wejscie do komina
jesli to komin ceramiczny to i zrobia to za 500zł bez uszkodzenia ceramiki to daj mi nich namiar bo robie z kominkami od 8 lat i bede to uwarzał za cud...
bo ceramike trzeba rozebrac zeby podniesc, a wycinanki w innych miejscach groza osłabieniem calego pionu.