Temat: Turbodym.

Witam.Czy jest ktoś,kto zakupił urządzenie zwane-turbodym,lub kominkowy ogrzewacz wody,lub zwane inną nazwą,ale o tej idei działania i może się podzielić uwagami,spostrzeżeniami o funkcjonowaniu w.w.urządzenia z perspektywy jakiegoś czasu?!  Za jakąkolwiek informację będę bardzo wdzięczny.

2

Odp: Turbodym.

Witam,zamontowałem coś takiego u mojego kolegi.Ogrzewa zbiornik 200 litrowy wody użytkowej,to działa nakłada się bezpośrednio na wkład kominkowy.kolega jest zadowolony.to funkcjonuje już 5 lat.

3

Dzięki,cieszę się że jest ktoś zainteresowany!Czy to jest ,,turbodym"firmy KRATKI,czy coś innego,jeśli możesz coś bliżej,więcej -czegoś takiego jeszcze nie robiłem, ale kiedyś trzeba zacząć,szczególnie po ostatnich rachunkach za prąd(wodę grzeję w bojlerze).Kominek w moim domku(około 150m/2)-jedyne żródło ciepła-działa od dziesięciu lat-rewelacyjnie(rozprowadzenie ciepłego powietrza) i chyba jeszcze podziała(oryginalny DOVRE).W związku z tym nie chcę wymieniać wkładu,a tylko dorobić instalację-jak do kominka z płaszczem wodnym-no i myślę,że powinno się udać.Nadmieniam,że jakieś pojęcie mam o tych zagadnieniach(dom,instalacje,kominek itd.robiłem sam),ale jeśli czegoś jeszcze nie robiłem-wolę zapytać kogoś kto już to przerabiał!

4

Witam,To jest wynalazek domowej roboty.Na rurę fi180 dospawaliśmy zewnętrzną rurę fi 250 na odcinku dł80cm.Wstawiliśmy wejście, wyjście calowe,do tego pompkę z czujnikiem temperatury.A u mnie w kominek zamontowałem na tylnej ścianie wężownicę wodną .mam podłączone bojler 250 l i cztery grzejniki,to działa jak kominek z płaszczem wodnym.Jesli już nie masz gwarancji na kominek to to nawiercasz z boku tylko dwa otwory wstawiasz wężownice i masz kominek z płaszczem wodnym,oczywiście musisz zastosowac wsystko tak jak wykonanie CO.Powodzenia w dokonaniach.

5

Witam,czy może przypadkiem wiesz-ile czasu zabiera koledze zagrzanie tych 200l wody,przy normalnym paleniu w kominku,czy ma bojler z wężownicą(200l)i wodę grzeje się jakimś czynnikiem grzewczym,czy ,,ustrojstwo"przepuszcza wodę prosto z bojlera?jeśli tak,to jak wyglądają zabezpieczenia itd.Wydaje mi się to też dość istotne,więc przepraszam-może wydam się upierdliwy,ale wolę zapytać.Rozumiem że po turbodymie,cała reszta musi być zgodna z zasadami jak w kominkach z płaszczem wodnym(system otwarty itd,itp)Staram się być ostrożny,więc stąd tyle pytań,zdałoby się jeszcze trochę pomieszkać w tym domku.