Temat: Jaki wkład i firma do zabudowy?

Witam, przymierzam się do kupna wkładu kominkowego. Po głowie chodzi mi wkład firmy Arysto. Myślicie, że to dobry wybór? Chciałbym jeszcze abyście polecili mi jakąś firmę godną zaufania gdzie kupi wkład wraz z montażem i zabudową. Nie chciałbym się spalić w najbliższej przyszłości także pseudo fachowcom mówię NIE!. Z góry dziękuję!

2

Odp: Jaki wkład i firma do zabudowy?

Witam serdecznie.
Jeżeli masz ograniczony budżet i nie masz dużych wymagań co do wkładu to ten będzie ok. Arysto jest budową podobny do Hajduka. Jest kilka ważnych szczegółów odróżniających te wkłady, ale to dużo pisania, jak znajdziesz wykonawcę to ci wytłumaczy. Poza tym Arysto jest tańszy, o dobry tysiąc. Obecnie testuję wkład Arysto 10 prosty i jak za te pieniądze jest ok.
Poza tym chciałbym pochwalić pytania przed robotą, ponieważ później już jest za późno.
Pozdrawiam

3

Mój budżet oscyluje właśnie w granicach cen wkładów Arysto.
dziękuję bardzo za odpowiedz smile.
Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie !

4

Witam, jeśli chodzi o wkłady to kolega igikom ma rację w 100%. Wkłady Arysto praktycznie nie odbiegają niczym szczególnym od wkładów kominkowych Hajduk a cena jest dużo większa. Sam posiadam wkład ARYSTO 10 P "DJ" i jestem bardzo zadowolony. Jedynym mankamentem jest to, że po mocnym rozgrzaniu wkładu troszeczkę ciężej chodzi rączka do zamykania szybra. Zabudowę, montaż kominka jak i sam wkład zakupiłem w firmie Kominki KOM-PLEX w Gdyni. Profesjonalna obsługa. Kominek zrobiony na medal. W środku czopucha wszystko szczelnie zaklejone, naprawdę bardzo fachowo. Tutaj masz link do ich strony http://www.kominkigdynia.pl/

5

Znaczy Hajduk ma inne rozwiązania techniczne, jednak dla niewtajemniczonych są podobne. Moja rada, jak będziesz zamawiał Arysto to bierz szczelny, doplacisz 100 zł, ale jest lepszy jak standardowy, który nie jest na tyle szczelny, żeby montować go np. z rekuperatorem. Z tą rączką do szybra to faktycznie jest problem, ale to tylko dlatego, ponieważ za i pod wkładem idzie masa drutów łączących szyber i dźwignię. Ja testuję Arysto jako monter, nie prywatny użytkownik i powiem, że spokojnie ci wystarczy. Jest kilka spraw, które bym zmienił w tym wkładzie, ale jak za te pieniądze jest ok.
Pozdrawiam

6

Witam. Nie napisał Pan czy wkład wodny czy powietrzny. Jeżeli Pan jeszcze szuka proszę o kontakt na grawerka@onet.eu. Pracuję w kominkach wiec chętnie odpowiem na wszelkie pytania.