1 (edytowany przez ja6ol 2012-09-19 09:07:37)

Temat: Składowanie drewna

Witam,
proszę o radę odnośnie składowania drewna.
Zostawić na zewnątrz czy przenieść do garażu (murowany, przy domu)?
Obecna sytuacja - połupana brzoza, leżąca od wiosny na zewnątrz, od kilku tygodni pod plandeką - przykryta od góry. Minusem tego miejsca jest to, że z obu stron jest zasłonięte - z jednej strony są choinki, z drugiej strony żywopłot. Cyrkulacja powietrza jest tam bardzo słaba i jak jest wilgotny wieczór/noc to wilgoć utrzymuje się tam dość długo.
Myślę że teraz drewno lepiej doschnie w garażu. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

2

Odp: Składowanie drewna

Też bym przeniosła to do garażu - jeśli na dworze faktycznie brakuje cyrkulacji powietrza, to może się suszyć miesiącami

na pewno cyrkulacja powietrza do podstawa, dobrze by było gdybyś miał jakąś wiatę - chroniłaby z góry przed deszczem z z boku umożliwiała przewiew wiatru - wtedy szybko by ci wysychało drewno

4

również polecam przeniesienie drewna do garażu

5

Cześć ja6ol,

z garażem to bym raczej uważał, bo jeśli jest zbyt szczelny, to szybko minie się takie przechowywanie drewna z celem. U nas drewno w garażu pleśniało i mieliśmy sporo robactwa.
My się zdecydowaliśmy na wiatę i jak do tej pory jest super.
Kupiliśmy na początek taki jeden moduł drewutni "drewak" 2m x 2m ale prawdopodobnie dokupimy jeszcze jeden. Można też samemu coś sklecić, ale w porównaniu do oferty i przede wszystkim wygody polecił bym drewak.pl

Pozdrawiam
Piotrek