1

Temat: kominek jak jedyne źródło ciepła?

Witam

Mam mieszkanie 25m2, a w nim stary kaflowy piec i zastanawiam się czy jest możliwość wyburzenia tego pieca i w jego miejsce postawienia kominka. Ciekawi mnie to ile godzin taki kominek utrzyma ciepło w domu oraz czy jest to dobry pomysł aby ogrzewać całe mieszkanie tylko kominkiem?

2

Odp: kominek jak jedyne źródło ciepła?

koniecznie sprawdź szczelność przewodu kominowego.  piec zawsze można wyburzyć i zrobić kominek tylko czy warto. Piękny stary piec można przerobić i bedzie klimat i wszystko co potrzeba. 25m można ogrzac wszystkim.

3

Ogrzewam cały dom  160 m tylko kominkiem,zależy jakiej firmy jest wkład .Wiadomo,że dobry kosztuje ale dłużej utrzymuje ciepło .

4

Dobrym rozwiązaniem jest kiedy turbokominek może współpracować z innymi urządzeniami.  Poprzez zastosowanie przełącznika źródeł zasilania (PZZ) Turbokominek,  po uzyskaniu zadanej temperatury minimalnej, może wyłączać pracę kotła gazowego, olejowego, elektrycznego, pompy ciepła, przejmując sterowanie obiegiem CO i CWU. Warto poczytać o tym na stronie producenta http://www.makroterm.pl/produkty/kominki-turbokominki

5

maribt oczywiście, że to jest dobry pomysł.
Ja ogrzewam kominkiem 120m i nie narzekam smile
Pytanie tylko, czy to ma być zwykły kominek bez dodatkowego osprzętu?
Mieszkanie jest niewielkie więc bez problemu ogrzejesz je kominkiem.

6

Można spokojnie ogrzać bardzo duże mieszkanie, ale trzeba też wtedy duży kominek. No i dobrze też mieć dostęp do taniego drzewa....

7

A ja zostałabym przy piecu kaflowym, chyba że coś z nim jest nie tak

8

A ja mam pytanie: jak się ma ogrzewanie kominkiem do rekuperacji? Czy ciepło się utrzymuje normalnie tak jak w przypadku ogrzewania centralnego? Znalazłam jakiś artykuł o prawdach i mitach rekuperacji http://www.ogrzewanie.info.pl/artykuly, … _na_forach ale nie znalazłam tu nic odnośnie kominków hmm

9

Temat już starszy od węgla, ale nie mogę się powstrzymać. Po co usuwać piec kaflowy? Jeśli nie ma z nim żadnych problemów poza tym, że jest? Taki piec rewelacyjnie wygląda nawet w nowoczesnym wnętrzu i na pewno lepiej trzyma ciepło niż malutki piecyk.