1

Temat: Ogrzewanie węglem kamiennym

Witam Posiadam kominek firmy Gabo (Nr 6007-20) Moc: 12 kW Waga: 120 kg posiadam go w mieszkaniu 105m2 i bardzo duzo zre mi drewna i dosc krótko sie w nim pali bo jak doloze full drzewa np brzozy to gora 5,6 godzin a mi sie rozchodzi zeby dokladac co 8h i moje pytanie czy mozna wrzycic wegla kamiennego i czy mi szybe szlak nie trafii. I nie interesuje mnie ze szyba bedzie brudna czy cos w tym stylu bo szybe umyje a to jest moj jedyny przedmiot grzewczy na całe mieszkanie. Dziękuje i Pozdrawiam smile

2 (edytowany przez Forest-Natura 2011-10-25 18:10:53)

Odp: Ogrzewanie węglem kamiennym

Witam.
Pal śmiało ...
Koks jest jeszcze lepszy, dłużej trzyma.
Albo drewno flotem lub mułem zasypuj - do 12 godzin w tęgie mrozy wytrzyma.
Szybą się nie przejmuj, w razie czego blachę wstawisz.
Pozdrawiam.

"...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę - Zduna Wędrownika.
Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra,
buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt.
W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

3

Koksem chyba lepiej...

4

Ja sam próbowałem węgla kamiennego i brunatnego, przy tym drugim tyle się na... że o Jezu. Dlatego jeśli ktoś ma wybierać i zadaje pytanie "Czy węgiel kamienny?" mam obowiązek powiedzieć mu jedno: TAK! TAK! TAK! TAK! .... TAK!

5

Już niedługo będzie z tym problem, jak wprowadzą zakaz palenia węglem.

6

Witam serdecznie
Szyba oczywiście ze nie podola temperaturze wegla czy koksu a nawet sam wklad może pęknąć.
Ja osobiście polecał bym poeksperymentować z brykietem dzewnym albo slomianym mają one wiecej kilokalori od drewna a nie uzyskują takich temperatur co węgiel
Pozdrawiam
     Zduństwo Janiak

7

Myślę, że nie wprowadzą takiego zakazu, bo ludzie by się za bardzo buntowali.

8

Ja w swoim używam brykietu, daje rade

9

A dla mnie ciekawą alternatywą jest opał produkowany z węgla kamiennego, czyli ekogroszek. Nie dość, że dużo bardziej wydajny, to jeszcze jest przyjazny dla środowiska. Ja ogrzewam się nim od kilku lat i nie mogę narzekać. Jeszcze mam jedną radę: zawsze kupujcie węgiel workowany. Niejedna osoba przejechała się już na węglu luzem, że np. zamawiała 1200 kg, a po zważeniu w domu, okazało się że węgla ma 1050 kg. Ja korzystam z węgielsztygar.pl, jakby ktoś był zainteresowany, podsyłam stronkę - http://wegielsztygar.pl/pol_m_Wegiel-workowany-169.html