1 (edytowany przez PiotrJ 2013-03-06 19:52:48)

Temat: Jaki wkład kominkowy??

Dzień dobry

Jako że to mój pierwszy post to pragnę pozdrowić wszystkich forumowiczów i prosić o pomoc w wyborze wkłady kominkowego. Ponieważ obecny wkład kominkowy "wyzionął ducha" (pęknięta i wygięta tylna płyta, rozszczelniony, no i najważniejsze za słaby 12kW ) zmuszony jestem kupić nowy.
Wymogi co do nowego wkłady:
- wkład bez płaszcza wodnego
- dolot powierza z zewnątrz domu,
- powierzchnia do ogrzania
       - parter (salon, kuchnia, jadalnia) ok. 80 m2,
       - piętro (4 pokoje) ok. 70 m2, System DGP
- charakter użytkowania raczej jako główne ogrzewanie domu.

Na co zwrócić uwagę, co powinien posiadać, jakiej firmy i jakiej mocy?

Pozdrawiam
Piotr

2

Odp: Jaki wkład kominkowy??

Jeżeli chcesz ogrzewać za pomocą dgp, wybierz porządny wkład żeliwny.
Wkład powinien mieć 15 KW mocy nominalnej.
Najlepszym wyborem będzie wkład firmy JOTUL. Wejdź na ich stronę http://jotul.com/pl/strona-glowna.
Do konwekcji (DGP) są to najlepsze urządzenia na rynku. Oczywiście powietrze do spalania jest z zewnątrz, dopalanie spalin, system czystej szyby są w standardzie, i przy odpowiednim montażu wkładu oraz zabudowy i dgp będziesz się cieszył tym wkładem długie, długie lata.
Jeżeli cena cię przestraszy to proponuję wkład Tarnava http://www.tarnava.eu/. Polskie, monolityczne wkłady. Bardzo dobrze się spisują, są trwałe i posiadają wszystko co w dzisiejszych paleniskach jest wymagane.
Z żeliwnych wkładów do dgp dobre są też kominki DOVRE http://dovre.com.pl/1/strona-glowna. Jakość podobna do Jotula, o zaletach nie ma co pisać.
Reasumując: Jotul, Dovre, Tarnava. W tej kolejności szukaj i kupuj. Ja z każdą z tych firm pracowałem i pracuję, a ich wkłady napędzają systemy dgp, które działają obłędnie no i są naprawdę ciężkie do zajechania.
Dodam, że warto zainwestować w optymalizator spalania. Taki optymalizator montuje się na rurze spalinowej nad wkładem. Jotul ma swoje optymalizatory. Reszta nie ale jest kilka uznanych producntów - Tatarek. Plum.
Montując taki optymalizator, masz pewność że powietrze dostarczane jest do paleniska w ilości odpowiedniej, wkład dzięki temu nie przegrzeje się, będziesz miał oszczędność w postaci spalonego drewna no i temperatura spalin będzie utrzymywana na jednakowym poziomie.
Miałeś już kominek, więc wiesz,że nie można oszczędzać. Jakośc, funkcjonalność, trwałość, wydajność, bezpieczeństwo. To jest najważniejsze.
Powodzenia!!!
pzdr

Kominek to teatr... rodzi się sztuka, którą wykonawca i ogień jako aktorzy muszą odegrać na deskach domów gdzie publiczność to domownicy z radością skupiający się przy scenie, podziwiając ujarzmiony ogień.

3

Odp: Jaki wkład kominkowy??

A ja do ogrzewania polecam Supra Temporis wersja 2D lub 3D.
Bardzo wydajne wkłady.

4

Odp: Jaki wkład kominkowy??

na moje obecnie najlepsze są wkłady z płaszczem wodnym, które wspomagają centralne ogrzewanie albo są jego podstawowym źródłem, ja zdecydowałem się na opcję pierwszą i muszę powiedzieć, że jest to nie tylko praktyczne, ale również ekonomiczne, a inwestycja w taki wkład bardzo szybko się zwraca, sam mam taki: http://www.wkladykominkowe.net.pl/wklad … co-nemo-4/ ale do 5 tys. zł można kupić naprawdę porządny wkład

5

Odp: Jaki wkład kominkowy??

Witam

Napisałem do kilku firm które zajmują się sprzedażą i montażem wkładów kominkowych i oferta jednej jest na wkład kominkowy firmy Uniflam model Prestige 850. Czy ktoś może posiada tel model i jak on się sprawuje?

Pozdrawiam
Piotr

6

Odp: Jaki wkład kominkowy??

Wkłady Uniflam to półka marketowa, stara konstrukcja, pseudo doprowadzenie powietrza, mało efektywne spalanie drewna.

Jeśli traktujesz kominek jako główne źródło ogrzewania to odradzam, posłuży góra 5 lat.

Jak kolego pisał wyżej Jotul i Dovre świetnie się sprawdzą, co do Tartnavvy to mam osobiście mieszane uczucia. Jeśli te produkty są dla Ciebie za drogie to świetną propozycją będzie również wkład firmy KFD ECO i70.
http://www.koperfam.pl/index.php?id=34& … roduct=420
lub jego tańszy starszy brat KFD ECO 70+

Wkład stalowy z bardzo precyzyjnym sterowaniem procesem spalania, montowałem już kilka sztuk, są nie do zajechania. Wkład jest polskiego producenta, a nasze zawsze należy wspierać:)

Poniżej pewnego poziomu nie ma co schodzić bo wydane pieniądze pójdą na darmo.

7

Odp: Jaki wkład kominkowy??

Wkład Uniflam 850 Prestige sam posiadam i użytkuję od roku, dodatkowo w domu z rekuperacją, więc nie wiem Ender czemu twierdzisz, że ma pseudo doprowadzenie powietrza. Spokojnie daje sobie radę przy 150 m2, przy temperaturach 0-5 *C ogrzewam tylko kominkiem.

8

Odp: Jaki wkład kominkowy??

Cześć,

firma jest masa na rynku także jest w czym wybierać i przebierać, najlepiej dzwonić i dopytywać bezpośrednio w firmach, sprawdź np. tutaj, http://wklad-kominowy.pl/, mają ciekawą ofertę, z pewnością pomogą w wyborze.

9

Odp: Jaki wkład kominkowy??

Ja sam uważam, że powinieneś przemyśleć opcję PIEC/KOMIN + WKŁAD KOMINKOWY = JEDNA FIRMA.
Wiem, że z tym różnie bywa, ale sądzę, że wszystko należy załatwiać w jednym miejscu.

10

Odp: Jaki wkład kominkowy??

Ja z kolei zastanawiam się nad montażem któregoś spośród tych wkładów - https://kratki.com/sklep/pl/category/2/ … ominkowe/4 w swoim domu, do którego zaglądam głównie podczas urlopu. Tę stronę polecił mi znajomy, który zamówił przez kratki.com klasyczny kominek i bardzo sobie ich chwali. Wspomniany dom dziedziczyłem po dziadkach, ale jest to prawie 200 kilometrów od miasta, w którym na co dzień mieszkam i pracuję. Spędzam tam głównie weekendy i urlopy i z tego, co wyczytałem w internecie wynika, że kominek powietrzny może pełnić funkcje ozdobne i funkcje ogrzania/dogrzania  domu zarówno często i systematycznie jak i raz na jakiś czas. To byłoby dla mnie wygodne rozwiązanie, bo choć jestem tam regularnie, to w dosyć dużych odstępach czasu. Poza tym kominek powietrzny jest znacznie tańszy niż kominek z płaszczem wodnym. Nie zamierzam jednak podejmować "na gorąco" decyzji i dlatego piszę tutaj na forum, żeby się z Wami skonsultować. Jeśli ktoś z forumowiczów korzysta z tego typu kominków, to będę wdzięczny za komentarz. Tymczasem uciekam z forum i życzę Wam miłego weekendu smile