Temat: Przerobka kominka pod DGP

Od 3 lat mam w domu bardzo fajny kominek, który swietnie ogrzewa dół domu, do tego super wyglada. Ale niestety przy budowie nie zdecydowałem sie na rozprowadzanie powietrza, bo miałem z tym złe doświadczenia (za duża temperatura na górze).
Teraz tego żałuje i poważnie zastanawiam sie nad dorobieniem rozprowadzania do sypialni na piętrze.
Czy ktos przerabial moze taka akcje?
Na co zwrócić uwagę i jaki moze byc orientacyjny koszt? Czy np. obudowe trzeba robic w całości od nowa? Będę wdzięczny za kazda sugestie.

2

Odp: Przerobka kominka pod DGP

Wrzuć może jakieś zdjęcia, bo z Twojego opisu niewiele wynika.

Less is more.

3 (edytowany przez Michał 2017-09-21 20:45:21)

Odp: Przerobka kominka pod DGP

Witam,

Podbijam ten temat, bo mam dokładnie taką sama sytuację jak opisana przez Pkowalcz.
Domek 1piętrowy, kominek w centralnym miejscu na parterze, wkład powietrzny maja, ma jedną kratkę na dole oraz 2 kratki na górze do oddawania ciepła.
Przy instalacji było już za późno na wykonanie rozprowadzenia na piętro, a wykonawca przekonywał, że ciepło grawitacyjnie, przez klatkę schodową, będzie również ogrzewało piętro - niestety tak nie jest i przy grzaniu kominkiem na dole, temperatura na górze jest często o nawet 4-5 stopni niższa niż na dole.
Czy istnieje jakaś możliwość przerobienia istniejącej instalacji kominkowej lub jakieś inne rozwiązanie, które umożliwiłoby grzanie obu kondygnacji z kominka na dole?