Temat: Kominek a rekuperator

Cześć wszystkim smile
Jesteśmy z moim mężem na etapie budowy i teraz pojawił się problem, bo jemu zależy na zamontowaniu rekuperatora, a mi od zawsze marzył się kominek, taki wiecie, z prawdziwego zdarzenia, że zimą tylko kocyk, bujany fotel, winko, książka i błogi odpoczynek przy kominku smile Jednak czy jedno nie wyklucza drugiego? Wiem, że rekuperator to wentylacja, ale przejrzałam już kilka for i nikt nigdzie tego nie łączył, a wolałabym nie trafić ze swoim pytaniem na "fachowców", którzy mówią, że wszystko się da, a potem nic nie będzie działać, bo jednak się nie dało. Znalazłam też artykuł na temat projektu http://www.budownictwo.org/artykuly,654 … chanicznej ale też nikt nie napisał ani słowa o kominkach hmm

2

Odp: Kominek a rekuperator

obie rzeczy mogą się ze sobą łączyć, sąsiad posiada rekuperację, klimatyzację i kominek i nie narzeka, waże jest żeby zadbać o odpowiednią wentylację i podłączenie, a wszystko będzie dobrze smile

3

Tak, można to ze sobą połączyć. Z tym, że zarówno opracowanie całego systemu wentylacji i połączeń pomiędzy rekuperatorem, a kominkiem dobrze jest zlecić profesjonalnej firmie, która zajmuje się tym na co dzień. Zalicza się do nich między innymi krakowska firma CentroClima, z której ofertą (i przykładowymi realizacjami) można zapoznać się przechodząc pod ten link: wentylacja warszawa.

Ja też mam kominek i rekuperację i bardzo sobie cenię smile