1

Temat: Na raty czy na kredyt

Mam tutaj na myśli zarówno zakupy produktów jak i usług. Jaka forma będzie lepsza - ratalna a może kredytowo-pożyczkowa? Czy nie ma to tak naprawdę większego znaczenia?

2

Odp: Na raty czy na kredyt

Zależy od tego co będzie tańszą opcja. Trzeba to sobie dokładnie policzyć. Bo jeżeli okaże się, że zakupy za pieniądze pochodzące z pożyczki będą tańsze, to czemu nie.
Z drugiej strony wiele sklepów oferuje raty 0%. Ale można przecież znaleźć pożyczki oferujące raty 0%. Fakt, że są to głównie oferty dla nowych klientów, ale jest tego tyle, że w zasadzie za każdym razem można być nowym klientem. Proponuję tutaj: http://twojapierwszachwilowka.pl/ sprawdzić, co gdzie i za ile.

3

Odp: Na raty czy na kredyt

A ja myślę, że jeśli chodzi zarówno o inwestowanie prywatne, jak i zawodowe, to najlepiej wziąć się po prostu za oszczędzanie i odkładać regularnie, na przykład co miesiąc, jakiśc konkretniejszy grosz. Ja wychodzę na przykład z z założenia, że w dzisiejszej dobie gospodarki wolnorynkowej człowiek powinien zwracać szczególnie baczną uwagę na to, w jaki sposób radzi sobie konkurencja, jakie stosuje innowacje, aby zdobyć serca klientów. Innowacyjność to dla mnie jest obecnie słowo-klucz, jeżeli chodzi o działania gospodarcze. Na szczęście gospodarka nad Wisłą powoli idzie w tym kierunku i jesteśmy coraz bardziej innowacyjni. Ja osobiście stawiałbym jeszcze dodatkowy nacisk na outsourcing. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pozwala on dosyć niewielkim kosztem stworzyć więcej czasu i pozwolić na lepszą organizację  w firmie. A jeśli chodzi o zatory płatnicze - do niedawna całkiem główną bolączkę polskich przedsiębiorców, to mogę ze swojej strony zarekomendować tę firmę - https://www.monevia.pl/dla-kogo-sprzedaz-faktur/ To może być rozwiązanie i dla małych i dla większych przedsiębiorstw.

4

Odp: Na raty czy na kredyt

Oczywiście, że ma znaczenie. W końcu chodzi o pieniądze, na które nie raz bardzo ciężko pracujemy. Zdarzają się sytuacje, iż rozłożenie płatności za dany produkt na raty jest wyjątkowo korzystne, niemniej jednak. Czasami oprocentowanie takiej pożyczki bywa bardzo wysokie. Zdecydowanie lepiej, jeśli w sklepie wpłacimy od razu całość gotówki, a atrakcyjnej chwilówki poszukamy przez internet https://issuu.com/porownano/docs/porownanopl.pptx Tym bardziej, że przy dostępnych dzisiaj bardzo przejrzystych portalach porównujących, jest to bardzo szybkie i łatwe.

5

Odp: Na raty czy na kredyt

To zależy od oferty.