1

Temat: Na raty czy na kredyt

Mam tutaj na myśli zarówno zakupy produktów jak i usług. Jaka forma będzie lepsza - ratalna a może kredytowo-pożyczkowa? Czy nie ma to tak naprawdę większego znaczenia?

2

Odp: Na raty czy na kredyt

Zależy od tego co będzie tańszą opcja. Trzeba to sobie dokładnie policzyć. Bo jeżeli okaże się, że zakupy za pieniądze pochodzące z pożyczki będą tańsze, to czemu nie.
Z drugiej strony wiele sklepów oferuje raty 0%. Ale można przecież znaleźć pożyczki oferujące raty 0%. Fakt, że są to głównie oferty dla nowych klientów, ale jest tego tyle, że w zasadzie za każdym razem można być nowym klientem. Proponuję tutaj: http://twojapierwszachwilowka.pl/ sprawdzić, co gdzie i za ile.

3

Odp: Na raty czy na kredyt

A ja myślę, że jeśli chodzi zarówno o inwestowanie prywatne, jak i zawodowe, to najlepiej wziąć się po prostu za oszczędzanie i odkładać regularnie, na przykład co miesiąc, jakiśc konkretniejszy grosz. Ja wychodzę na przykład z z założenia, że w dzisiejszej dobie gospodarki wolnorynkowej człowiek powinien zwracać szczególnie baczną uwagę na to, w jaki sposób radzi sobie konkurencja, jakie stosuje innowacje, aby zdobyć serca klientów. Innowacyjność to dla mnie jest obecnie słowo-klucz, jeżeli chodzi o działania gospodarcze. Na szczęście gospodarka nad Wisłą powoli idzie w tym kierunku i jesteśmy coraz bardziej innowacyjni. Ja osobiście stawiałbym jeszcze dodatkowy nacisk na outsourcing. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pozwala on dosyć niewielkim kosztem stworzyć więcej czasu i pozwolić na lepszą organizację  w firmie. A jeśli chodzi o zatory płatnicze - do niedawna całkiem główną bolączkę polskich przedsiębiorców, to mogę ze swojej strony zarekomendować tę firmę - https://www.monevia.pl/dla-kogo-sprzedaz-faktur/ To może być rozwiązanie i dla małych i dla większych przedsiębiorstw.