1

Temat: co wybrać - jaki kominek - domek 140 m

Witam wszystkich mam następujące pytanie i chciałbym prosić o pomoc. Zastanawiam się nad wyborem kominka (wkładu kominkowego) do nowo budowanego domu 140 m2 dwa piętra po 280 cm z poddaszem, doprowadzone powietrze z zewnątrz,  wykonany komin oraz rozprowadzenie DGP ? pozostał do zakupu kominek + obudowa + robocizna. Interesuje mnie kominek o mocy 10 ? 11 kW (palenie na zasadzie dogrzania wiosna jesień- główne grzanie z gazowego) Chciałby kupić kominek narożny taki pasuje do pomieszczenia budżet na zakup obudowę i montaż 12 tyś PLN. Co znawcy i praktycy by polecili. Co wybrać wybór jest spory i troszkę się czuję zagubiony.

2

Odp: co wybrać - jaki kominek - domek 140 m

Polecam wkład żel Gal 700 12KW  firmy Zimpex z Nowej Soli solidne wykonanie czysta szyba z dolotem powietrza pod palenisko.Powodzenia

3

witam, w gorącej lini ( na portalu) masz ok. 25 producentów kominków zadaj im pytanie który model polecają i będziesz miał pełną wiedzę i przegląd

4

Witam, po analizie kilku propozycji biorąc po uwagę dostępny budżet zastanawiam się nad następującymi modelami:
- SPARKE VARM F L/P 330 S
- ARYSTO 10 L "SJ"
- NORTHSTAR N36V
Czy osoby posiadające większe doświadczenie określiły by swój wybór? Co wybrać?

5

ja bym się zastanowił nad Northstarem i Arysto

6

A mogę prosić o jakieś uzasadnienie?

7

trudno tak odpowiedzieć, kazda z tych opcji jest dobra, ja mam większe zaufanie do firmy Northstar bo byłem tam w zakładzie, Arysto  ciekawie się rozwija ale też Sparke ma dużą tradycję na rynku , jest robione dla Timu,

8

Witam,

a co sądzicie o wkładzie  Schmid Ekko L 6751 /szyba otwierana na bok?  Ktoś ma taki wkład?

9

Witam.

Jako praktyk osobiście polecam dwa modele wkładów stalowo-szamotowych:
KOBOK Horizontal 670 - z prostą szybą lub KOBOK CORNER 670 R - z boczną szybą.
Są to bardzo dobre i nowoczesne paleniska. Mają możliwość podłączenia powietrza z zewnątrz budynku, posiadają szyber, deflektor z dopalaniem spalin oraz system czystej szyby. Sprawdzone mocne paleniska z szamotem w środku.
Wkłady są produkowane przez słowacką firmę KOBOK.
W Polsce generalnym importerem jest firma WENTOR.
Bardzo polecam !!!

10

Ja swoje pierwsze kominki (mam kilka domów) budowałem od początku z Kratki.com. Przede wszystkim mają szeroki asortyment i dużo informacji na stronie: https://kratki.com/pl/piece-kominkowe-r … tosowanie/ . Oczywiście można się ich zapytać o bardziej skomplikowane rzeczy, natomiast wg mnie to dobra firma bo współpracujemy już około 5 lat i ani razu się nie zawiodłem. A że tak długo z nimi trzymam to mam też lepsze warunki tongue Polecam, i przede wszystkim: cokolwiek wybierzesz - nie oszczędzaj. Jakość nad ceną!