1 (edytowany przez jacawmb 2019-01-07 21:58:18)

Temat: Pomoc w doborze kominka do domu drewnianego

Cześć.
Mam drewniany dom z Bali , powierzchnia całkowita coś ponad 120m2 . Ogrzewanie to invertorowa pompa ciepła powietrze-powietrze. Dół to otwarta przestrzeń głównie, jakieś 60m2 . Nie wiem ile ciepłego powietrza jest w stanie przejść poprzez otwartą klatkę schodową i poprzez strop na piętro ( oby jak najwiecej ) w razie np braku prądu był bym bez ogrzewania , no i do tego potrzebował bym wkład kominkowy właśnie nie wiem o jakiej mocy? Myślałem coś maksymalnie 10-12 kw nominalnej mocy grzewczej. Tzn chciałbym w miarę możliwości największa jaką można by zastosować ale nie przegrywając jednocześnie za bardzo dołu . Oprócz tego jest jeszcze rekuperator więc taki wkład mógłby chyba być szczelny jeśli się nie mylę . Poleciłbyście może jakieś przyzwoite wkłady kominkowe ale w rozsądnej cenie . Max myślałem o 4-5 tys . DGP raczej nie wchodzi w grę ( chociaż nie wiem ) bo podłogi drewniane już zamontowane i to wszystko teraz rozbierać to mógłby być jakiś problem. ( dość duży chyba )Zresztą ktoś mi powiedziałem ze przez te kanały pokoje są jakby połączone i słychać to co się dzieje w pokoju obok . Nie wiem ile w tym prawdy. No nie wiem czy moglibyście  coś doradzić . Trudno powiedzieć jak często kominek byłby używany, albo często albo mniej często smile a i dolot powietrza jest z zewnątrz zamontowany.
Z góry dziękuje i pozdrawiam