1

Temat: Wkład kominkowy-jaki?

Witajcie, właśnie przymierzamy się do kupna wkładu ale oferta na rynku jest tak duża że nie wiemy co wybrać. Pomieszczenie   to 85 m z czego otwarta przestrzen to ok 40 m i to chcemy właśnie dogrzać kominkiem. Kominek w salonie z rozprowadzeniem na przedpokój, zalezy nam na dużej szybie , palenie na pewno nie codziennie a częste. Myśleliśmy o kfd albo kratki.pl Blanka ale widze że nie maja zbyt dobrych opinii, nasz budżet to max 6 tyś. Możecie coś polecić?

2

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

6 tys. na kominek do pomieszczenia 85 m to dość sporo. Powinieneś rozejrzeć się za kominkiem o mocy nominalnej w okolicach 8-9 kW. Więcej zdecydowanie nie będzie potrzebne. Kolejną rzeczą jest czy ma być to wkład kominkowych czy kominek wodny. Osobiście nie polecałbym kominka wodnego, gdyż będziesz musiał do niego drewno wozić taczką smile. Polecam kominki stalowe. W razie większej ilości pytań służę pomocą.

3

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

Temat grzewczy, więc może coś podpowiecie w moim dylemacie. Mianowicie zastanawiam się, czy w naszym nowym domu, który budujemy, warto postawić na kominek z płaszczem wodnym. Poczytałam trochę na muratorze i wychodzi na to, że kominek z płaszczem wodnym, podgrzewający wodę zasilającą instalację centralnego ogrzewania, jest do tego najodpowiedniejszy. Poza tym, mógbły stanowić fajną atrakcję salonu. Znalazłam już nawet odpowiedni model na kratki.com - https://kratki.com/sklep/pl/produkt/1730/nadia-pw-10 . Przed podjęciem decyzji chciałam Was jednak jeszcze zapytać o doświadczenia związane z kominkami posiadającymi płaszcz wodny?

4

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

Cóż wybór na rynku jest dosyć duży. Zarówno od krajowych producentów jak i zagranicznych.
W pierwszej kolejności z pewnością trzeba patrzeć na jakość, a ta często idzie z ceną, wyższą ceną.
Dobre jakości kominek, to jednak spokój na długie lata. Wszystko za sprawą lepszej jakości materiałów i technologii wykonania.
Wkłady kominowe, proponuję jeszcze sprawdzić te poniżej:

http://tani-komin.pl/68-wklady-kominowe-kwasoodporne

Masz tam specyfikację różnych opcji.

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

A co myślicie o tej firmie? Słyszałem, że mają bardzo dobre kominy i warto u nich komin zamówić. Mi zależy szczególnie na tym, żeby fuszerki nie zrobili i żeby komin jak najdłużej wytrzymał. Chyba za dużych wymagań nie mam, nie?

Zapraszam do mnie http://plastopol.pl/

6

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

My kupowaliśmy od http://kominki-ratajczak.pl/. Wszystko jak należy! Jesteśmy zadowoleni z wyboru;).

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

Zapraszamy do nas. Profesjonalnie doradzimy. Nie będziecie żałować wyboru smile

https://sklep.kominki.koszalin.pl/

8

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

Ja dodatkowo polecam ofertę sklepu http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html System kominowy musi występować w każdym budynku, gdzie zainstalowane są kotły grzewcze lub kominek. Jest zależny przede wszystkim od rodzaju kotła i stosowanego w nim paliwa. Aby funkcjonował prawidłowo, powinien być zamontowany zgodnie z wytycznymi zawartymi w normach budowlanych i należy zadbać o jego regularną konserwację. Wybierając system kominowy, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Przede wszystkim trzeba uwzględnić rodzaj paliwa oraz urządzenia grzewczego, moc cieplną urządzenia grzewczego, wysokość komina w odniesieniu do wysokości budynku oraz sposób pracy urządzenia. Przy czym najważniejszym kryterium jest rodzaj spalanego paliwa. Jest to ważne, ponieważ inaczej budowany jest komin odprowadzający spaliny paliwa stałego, a inaczej podłączony do pieców na olej opałowy czy gaz. Istotna jest bowiem temperatura oraz agresywne składniki spalin. Należy także pamiętać o tym, że kominy zewnętrzne przylegają do ściany budynku, a zatem są bardziej podatne na ochładzanie.

9

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

Ja kupowałem Kominki Akumulacyjne i naprawdę jestem zadowolony, kominek przerósł moje oczekiwania w 100%. Jest łatwy w obsłudze, czyszczeniu.

A oprócz tego wygląda mega nowocześnie.

10

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

Sama bardzo chciałąbym znać odpowiedź na to pytanie, ale niestety nie znam i sama potrzebuje pomocy, bo nie mam pojęcia jakie wkłady kominowe ceramiczne są godne uwagi i kupna, a jakich z daleka unikać. Znajdzie się tu dobra dusza, która napisze mi co nie co o wyborze wkładu kominowego, zaletach poszczególnych produktów, a najlepiej wybierze jego zdaniem najlepszy wkład kominowy? Byłoby świetnie!

11

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

A kupował ktoś taki wkład kominkowy https://www.galeriakominkow.pl/wklad-ko … 72-gs.html ? Z opisu na stronie wynika, iż spełnia wszystkie wymagane normy, posiada odpowiadające mi parametry co do wielkości i mocy, a także produkowany jest w Polsce. Co osobiście jest dla mnie olbrzymim plusem, bo zawsze chętniej wspieram krajowych producentów. Dają też 5 letnią gwarancję, a skoro firma istnieje na rynku już ponad 20 lat, to może i tutaj znajdą się zadowoleni klienci:)

12

Odp: Wkład kominkowy-jaki?

Nawet fajnie wygląda ten wkład kominkowy