Temat: Kilka pytań dotyczące podłączenia wkładu rurami stalowymi do komina.

Dzień dobry wszystkim .
Chciałbym podłączyć kominek do komina systemowego i teraz kilka niewiadomych smile.

Narazie bez zabudowy ( do tego będę sciągał fachowca ),
Chciałbym tylko podłączyć kominek rurami stalowymi jak w temacie. Żona się upiera ze system DGP nie jest konieczny bo kominek jest blisko klatki schodowej i ciepło sobie do góry samo tamtędy powędruje . I teraz apropo podłączenia kominka z kominem. ( dodam ze jestem kompletnie zielony w tych sprawach ) , z tego co gdzieś wyczytałem to segmenty rur powinny być montowane jedne w drugą od góry żeby nic nie pożądanego  nie wydostawało się na zewnątrz ? I po drugie czy do komina ceramicznego potrzebna jest złączka do rury fi 200  ( komin ceramiczny również fi 200 )
I gdzieś wyczytałem ze takie cudo trzeba dawać . I czy ów złączka ma wchodzić z jednej strony do komina systemowego czy nakładana jest na komin systemowy ? Jak w tym linku np https://sprzedajemy.pl/zlaczka-komin-ce … nr55293719
Z kominkiem ( jako że tylko w celach testowych) mam zamiar się odsunąć na jakies 50 cm od komina co by go nie nagrzewać z zewnątrz . Komin nie jest w ścianie tylko przed ścianą jeśli miałby by się to przydać do ewentualnych porad ...
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam