1 (edytowany przez Muras 2011-08-06 16:07:11)

Temat: Marmur nad kominkiem jak zamocować.

Witam.
Może ma ktoś doświadczenie jak wykonać zabudowę kominka i w jaki sposób zawiesić marmur nad wkładem.
Piec miałby to być spartherm Arte U90h
http://www.spartherm.pl/prod/paleniska/ … 09487.html
Jak widać jest to piec z trzema szybami podnoszonymi do góry. Boczne maja aż po 90 cm..
Chciałbym wykonać całą zabudowę kominka z marmuru.
Wszyscy wykonawcy widza problem w jaki sposób wykonać zabudowę części górnej a następnie zamocować na tym kamień aby się trzymał.
Problem podobno tkwi w wadze marmuru, który musiałby jakby wisieć nad piecem z 3 stron.
Dodatkowo pomieszczenie jest wysokie bo 3,3m wiec sporo tego będzie.
czy macie może doświadczenie z takimi projektami i ich wykonaniem??

2

Odp: Marmur nad kominkiem jak zamocować.

Cześć, udało Ci się rozwiązać ten problem?
Mam właśnie podobny i nie przychodzi mi nic innego do głowy jak solidna spawana konstrukcja stalowa od środka.

Less is more.

3

Tak zostało to zrobione. Zamiast zwykłych profili, została użyta konstrukcja spawna z kontowników stalowych.

4

Przyznam się, że i ja rozważam marmur na ścianie w okolicy kominka. Nie tylko ze względów praktycznych, ale przede wszystkim ze względów estetycznych, bo uwielbiam kamień we wnętrzach i także na ścianach. Kusi mnie czarny marmur na całej ścianie przy kominku. Jak myślicie takie rozwiązanie będzie dobrze wyglądać?

5

Jasne, że będzie dobrze wyglądać. Jedyny minus to wysoka cena tego materiału tongue

6

To prawda, mi się mega podoba marmur, ale ta cena.... Może kiedyś tongue