1

Temat: Kominek w mieszkaniu

Witam,
Mam pytanie:
właśnie zamontowano u mnie w mieszkaniu wkład kominkowy.
Obudowa kominka zbudowano z płyty k/g czerwone i ocieplone "wełną ze sreberkiem" smile
Zbudowano komorę w której jest wkład i rura spalinowa bez izolacji oraz początek komina z kwasówki izolowanej wełną.
Nad tą komorą zbudowano drugą komorę (podobno do przepływu powierza) tutaj już jest komina z kwasówki izolowanej.
Nad tą komorą jest już sufit z płyt k/g ok pół metra wyżej są drewniane elementy konstrukcji dachu, krokwie, łaty oraz membrana itp. Sam komin przechodzi ok 30 cm od krokwi. Natomiast ok 10 cm od łaty i 5 cm od membrany. Dach nie jest deskowany zrobiony z blacho-dachówki.

Moje pytania dotyczą:
- czy komin może tak blisko przechodzić tych elementów??
- do jakiej temperatury nagrzewa się taki ocieplony komin??
- czy na płycie k/g wokół komina mogę rozwinąć wełnę (wełna będzie dotykać kwasówki izolowanej), aby nie tracić ciepła z mieszkania?? Mam zakupioną do tego wełnę ROCKWOOL SUPER do 1000st C. Jeśli w żaden sposób nie ocieplę tego miejsca, cieple powietrze będzie szybko uciekać z mieszania przez płytę k/g.

Proszę o pomoc, opinie podpowiedzi

Dziękuję

2

Odp: Kominek w mieszkaniu

Mi się marzy kominek w salonie, mam nadzieję że uda mi się namówić męża wink

3

Odp: Kominek w mieszkaniu

Taki kominek to istna rewelacja !

4 (edytowany przez zuzanna1979 2018-01-04 18:55:44)

Odp: Kominek w mieszkaniu

pyt. 2 - do +500C
pyt. 3 - tak
a pyt. 1 to nie wiem, ale to powinien wiedzieć instalator, przecież podbija na to gwarancję lub kominiarz, który będzie robił odbiór

http://www.londonescort1.co.uk

5

Odp: Kominek w mieszkaniu

Kominekk... droga rzecz - niestety.

6

Odp: Kominek w mieszkaniu

Droga, ale ile daje radości.

7

Odp: Kominek w mieszkaniu

A ja mam z kolei pytanie troszeczkę innej natury, mianowicie takie, gdzie Waszym zdaniem warto ubezpieczyć mieszkanie? Ja się tak zastanawiam, ponieważ początkowo zwlekałam z tym, ale teraz chyba będzie trzeba sprawę przyspieszyć. Przede wszystkim z tego względu, że muszę zadbać o bezpieczeńśtwo. Ostatnio na moim osiedlu doszło do dwóch włamań i nie zamierzam ryzykować, że moje cztery kąty padną ofiarą złodzieja. Siostra poleca mi firmę, gdzie ubezpieczyła swoje auto  - https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-pr … -autocasco Co o niej sądzicie?

8

Odp: Kominek w mieszkaniu

Kamciazz napisał/a:

A ja mam z kolei pytanie troszeczkę innej natury, mianowicie takie, gdzie Waszym zdaniem warto ubezpieczyć mieszkanie? Ja się tak zastanawiam, ponieważ początkowo zwlekałam z tym, ale teraz chyba będzie trzeba sprawę przyspieszyć. Przede wszystkim z tego względu, że muszę zadbać o bezpieczeństwo. ..

I bardzo słusznie, bezpieczeństwo to podstawa. Z tego właśnie względu warto nie tylko wykupić ubezpieczenie, ale też dopilnować, żeby wykluczyć wszelkie wyłączenia od odszkodowania. Zacząłem o tym myśleć, po ostatniej rozmowie ze specjalistami, którzy przeprowadzali w mojej firmie badanie węży hydrantowych https://alerta.pl/katalog/szczegoly/pro … rantowych/ Właśnie oni mnie uświadomili, że na przykład brak aktualnego świadectwa badania, może być argumentem, dla którego firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania na wypadek strat w wyniku pożaru. To rzeczy o których naprawd warto pamiętać, zanim będzie za późno.