1

Temat: Ogrzewanie domu: kominek + pompa ciepłą

Zastanawiam sie, aby połączyć dwa źródła ciepła w celu zasilenia ogrzewania centralnego oraz na ciepłą wodę użytkową. Mam tutaj na myśli kominek oraz pompa ciepła. Czy ktoś już to może wcześniej przerabiał? W jaki sposób sprawnie połączyć pompę ciepła z kominkiem?

2

Odp: Ogrzewanie domu: kominek + pompa ciepłą

Można połączyć nawet kilka źródeł ciepła. Wykorzystuje się w tym celu bufor bądź inaczej sprzęgło hydrauliczne, w którym mieszane są czynniki grzewcze (woda).
Trzeba to po prostu zaprojektować i wykonać. O pompy ciepła zapytaj w PM-LUFT

3

Odp: Ogrzewanie domu: kominek + pompa ciepłą

Swoją drogą to bardzo ciekawa opcja. Takie Kominki Tychy w połączeniu z pompą ciepła powinny bez trudu ogrzać dom. Warto w tym przypadku postawić na sprawdzonego sprzedawcę, który także zaoferuje nam fachowy montaż. Do tej grupy z pewnością należy zaliczyć firmę Waligóra, która ponadto zajmuje się m.in. obróbką granitu.

4 (edytowany przez Marek59 2020-12-03 14:58:16)

Odp: Ogrzewanie domu: kominek + pompa ciepłą

Zastanawialiście się może, żeby zastosować naturalne źródło słoneczne, którym są panele fotowoltaiczne https://sm-project.pl/panele-fotowoltaiczne Dobrze jest zainwestować w energię, która nie generuje rachunków. Panele fotowoltaiczne w sprytny sposób zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną.  Taki zestaw fotowoltaiczny przyłączamy do  instalacji elektrycznej  naszego budynku, dzięki czemu mamy np. prąd w naszych gniazdkach czy też ciepłą wodę. Takie proekologiczne zastosowanie jest naprawdę dobre.

5

Odp: Ogrzewanie domu: kominek + pompa ciepłą

Myślę, że świetnym rozwiązaniem będzie po prostu ogrzewanie podłogowe, które w ostatnich latach jest bardzo popularne. Ważne jednak jest to, aby skorzystać  z usług sprawdzonej i rzetelnej firmy, takiej jak https://www.uponor.pl/pl-pl Zerknijcie w wolnej chwili na ich propozycje.