1

Temat: jaki kupić kominek?

Witam wszystkich smile Mam na imię Dorota i szukam kominka do mojego mieszkania ( przerobiony, ocieplony strych ok78m2) . Planuję kupno kominka, które bedzie ogrzewało moje mieszkanie oraz grzało wode. Z wcześniejszych watków czytała,ze odradzacie kominka z płaszczem wodnym, niestety u mnie bedzie to jedyne i głowne żródło ogrzewania mieszkania... jaki kominek polecacie, bo ja kompletnie się na tym nie znam, a nie chce aby fachowiec "wcisnął" mi byle co, które sie rozleci po 2 latach...
pozdrawiam
samotna mama z dolnosląskiego

2

Odp: jaki kupić kominek?

Czy koniecznie musi to byc płaszcz wodny?

3

Witam
Jeśli juz musiałbym sie zdecydować na kominek z płaszczem to była by Lechma
jeśli chciałbym dodatkowo na tym gotować to byłą by piecokuchnia
jesli chciałbym mieć dwa niezależne źródła to kominek powietrzny do ogrzewania mieszkania + zbiornik w lecie ogrzewany pompa ciepła powietrze-woda i grzałka na zime
takie rozwiązania do wyboru do koloru
Pozdrawiam

4

tak sadze, ze z płaszczem wodnym ( grzejniki mam już założone) ... prawie wszystkie pomieszczenia (kuchnia, korytarz+2pokoje)mam wyremontowane i centralne ogrzewanie mam tymczasowo z rodzicami. Chciałabym sie "odciąć" 1 pomieszczenie (strych) mam do remontu - taki pokój goscinny chciałabym wyremontowac i tam wstawić kominek, ktory by mi wszystko ogrzewał, stwarzał nastrój w zimowe wieczory przy spotkaniach z rodzinną i czytaniem bajek z córeczką...  tylko tam mam możliwość z kominem...

5

Witam
Jeśli juz musiałbym sie zdecydować na kominek z płaszczem to była by Lechma
jeśli chciałbym dodatkowo na tym gotować to byłą by piecokuchnia
jesli chciałbym mieć dwa niezależne źródła to kominek powietrzny do ogrzewania mieszkania + zbiornik w lecie ogrzewany pompa ciepła powietrze-woda i grzałka na zime
takie rozwiązania do wyboru do koloru
Pozdrawiam

Podpisuje się również pod ta wypowiedzią

6 (edytowany przez kominki-mazur 2012-02-15 09:37:39)

Do koloru dorzuce jeszcze ten napowietrzny wkład z wymiennikiem wodnym. Będę monotematyczny. A jeśli wodniak to będę oryginalny: Lechma:)

7

Ja od ponad dwóch lat używam kominka z płaszczem wodnym firmy chyba Makroterm jak dobrze pamiętam i jak na razie bardzo dobrze się sprawuje więc nie mogę narzekać

8

W opisie jest, że jest strych. Obawiam się o komin, który od strychu do wylotu musi mieć min 4 metry. Czy takowy jest? Jaka średnica?
Kominki z płaszczem wodnym...Ja proponuję wkład z ceramicznym wyłożeniem, podwójną szybą oraz dolotem świeżego powietrza. Świetnym wkładem spełniającym te wszystkie kryteria jest wkład firmy Robi - Ren z Lublina. Funkcjonalność tego wkładu jest o wiele lepsza niż makrotermu, arysto, lechmy. Jest to sprawdzony wkład i cena jest ok, bo 14 kw z układem schładzania - układ zamknięty - na strychu bezwzględny to koszt 6700 brutto. Wiele miałem do czynienia z różnymi wkładami i ten z polskich wodniaków jest naprawdę super. Wkład wodny to nie cena, tylko jego konstrukcja oraz sprawność.

Kominek to teatr... rodzi się sztuka, którą wykonawca i ogień jako aktorzy muszą odegrać na deskach domów gdzie publiczność to domownicy z radością skupiający się przy scenie, podziwiając ujarzmiony ogień.

9

Kolego 14 kw do niecałych 80 m2 ?? Zdecydowanie przewymiarowany kominek.Jeśli chodzi o firmę to też polecam Lechmę.Co do komina się zgadzam że może być za krótki a i średnica jest bardzo ważna.

10

Kochani Koledzy po fachu...forum ma pomagać ludziom, którzy decydują się na kominek! My doradzajmy a nie przekomarzajmy się a jak już to przy użyciu odpowiednich argumentów. Ogólnie kominki z płaszczem wodnym przekazują energię wodzie, prawda? Dzisiejszy kominek powinien być ekonomiczny nie zaś pudłem do spalania dużych ilości drewna. Szczególnie ma to miejsce w przypadku wodniaków. Dlatego wymyślono bufor wszak bufor niejako akumuluje energię w postaci wody. Dzisiaj bufor jest nieodłącznym elementem kominków z płaszczem wodnym. Dlatego zastosowanie 14 kw z buforem to nie przemiarowanie, tylko mega oszczędność. Są dwa sposoby obliczania wielkości bufora. Zależy co chcemy osiągnąć.Czy paląc w kominku ogrzewać dom a ewentualne nadwyżki energii zmagazynować w buforze aby póżniej je wykorzystać czy palić w kominku mocniej ale jak najrzadziej np.raz na dobę.Nagrzać bufor i mieć z głowy palenie rano i w ciągu dnia. Pozdrawiam

Kominek to teatr... rodzi się sztuka, którą wykonawca i ogień jako aktorzy muszą odegrać na deskach domów gdzie publiczność to domownicy z radością skupiający się przy scenie, podziwiając ujarzmiony ogień.

11

Akurat o wkładach firmy Robi-Ren mogę Wam sporo poopowiadać, ponieważ są produkowane 200m od mojego domu. big_smile

12

Ja polecam kominek z płaszczem wodnym Makroterm. Różne są opinie na ten temat, ale z mojego doświadczenia wynika, że bardzo dobrze się sprawuje.

13

Witam.
Xemkax ... a Ty to tak na wszystkich możliwych forach internetowych o kominkach będziesz "spamować" ... ?
Weź no swoim zleceniodawcom powiedz żeby się nie wstydzili własnych wyrobów i sami coś napisali ku pożytkowi innychi wiedzy ogólnej ...
Pozdrawiam.

"...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę - Zduna Wędrownika.
Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra,
buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt.
W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

14

Sezon się rozpoczął - niektórzy kuleją - czas na reklamę smile

15

Dokładnie, nie rozumiem całej dyskusji o zasadności wykorzystania płaszcza wodnego.
Ma być ekonomicznie, a nie tylko kominek dla samego kominka

16

Ja zdecydowałem się na kominek z płaszczem wodnym od kratki.com i mogę z czystym sumieniem polecić tę firmę. Co prawda, musiałem na taki kominek wydać prawie pięć tysięcy, ale to przecież inwestycja na lata. Poza tym, zyskałem solidnie wykonany i bezpieczny dla otoczenia kominek z gwarancją na pięć lat. Zresztą, z tego sklepu korzystam do tej pory, na przykład ostatnie zamawiałem u nich anemostat - https://kratki.com/sklep/pl/produkt/351 … aly-fi-125 . Są otwarci na klienta, wyjaśniają wszelkie wątpliwości, takich firm to dziś ze świecą szukać.

17

Ja również mam kominek z płaszcze wodnym (przy czym z http://kratkipl.pl/wklady-kominkowe-wodne/index.php ale to dlatego, że są w Krakowie, a ja wolę takie rzeczy jednak kupować na miejscu, a nie zdalnie przez internet) i również mogę polecić. Działa bez zarzutu trzeci rok i idealnie ogrzewa cały dom, chociaż niewielki

18

Kamciazz napisał/a:

Ja zdecydowałem się na kominek z płaszczem wodnym od kratki.com i mogę z czystym sumieniem polecić tę firmę.

Widzę, że parę osób tutaj zdecydowało się właśnie na kominki z płaszczem wodnym i w ogóle się temu nie dziwię, bo to bardzo ciekawa inwestycja – w końcu związany jest z tym fajny bonus w postaci ogrzanej wody użytkowej ; ). Pozwolę sobie jednak podpowiedzieć coś tym, którzy właśnie rozważają taki zakup, a o czym mogą w pierwszej chwili nie pomyśleć – o kominie. Kwestia ta fajnie została opisana tutaj: http://www.systemykominowe.pl/czeste-py … ws-55.html . Generalnie rzecz w tym, że murowane kominy nadają się co prawda świetnie, jeżeli chodzi o kominki otwarte, ale już w tych z wkładem niespecjalnie niestety. Wynika to w dużym stopniu z tego, że potrzebne jest bardzo wydajne odprowadzanie spalin, bo w przeciwnym wypadku wytworzyć się mogą skropliny. Nie grozi to jednak, gdy system kominowy ma odpływy kondensatu. Warto te rzeczy wziąć pod uwagę przed zakupem.

19

Moim zdaniem najlepsze są kominki elektryczne https://trzymajsiecieplo.pl/kominki-ele … mplex.html Są dużo łatwiejsze w użytkowaniu.

20

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie kominkiem domu letniskowego. Nie chcielismy wstawiać tak drogich rodzajów ogrzewania jak na przykład pompa ciepła, bo jest to jedynie domek letniskowy. Jednocześnie nie chcieliśmy rezygnować z możliwości spędzania w nim czasu rownież w dni kiedy jest chłodniej. Szczególnie, ze okolica jest ładna.
Tak więc  postawiliśmy kominek na pellet:
https://iwonapellets.pl/kategorie/komin … -hybrydowe

Który zamawialismy w tej firmie. Jesteśmy zadowoleni z wyboru. Kominek wygodny, jednoczesnie ogrzewanie drogie nie jest.